• In English
 • Першочергова мета запровадження комплаєнс систем у державних компаніях – боротьба з корупцією, - Володимир Гринюк
  Міністерство економіки України, опубліковано 03 вересня 2021 року о 10:25

  Перший заступник Міністра економіки України Володимир Гринюк взяв участь у відкритті стратегічної зустрічі керівників державних та приватних підприємств — «Комплаєнс як перевага відповідального бізнесу» 2 вересня 2021 року. Захід відкрив Керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне.

  «Українські компанії активно приймають найкращі сучасні практики ведення бізнесу. Один з них – запровадження комплаєнс систем. Це ініціативи, спрямовані на запобігання діям, які суперечать закону, запровадження бізнес-етики, доброчесності. Особливо актуально це для державних компаній, як рушійна сила для подолання корупції. Сподіваюся, що наші компанії запровадять такий корисний досвід на шляху до побудови прозорого та доброчесного бізнесу», - зазначив під час заходу Володимир Гринюк.

  Своєю чергою, Маттео Патроне підкреслив: «Боротьба з корупцією є ключовим елементом ЄБРР у питаннях сприяння економічному зростанню в Україні. Ліквідація корупції у державних підприємствах із нашою підтримкою сприятиме покращенню інвестиційного клімату та країни загалом».

  Під час заходу учасники наголосили, що в Україні вже було досягнуто помітного прогресу: багато державних підприємств були корпоратизовані та почали впроваджувати ефективний комплаєнс. І, безумовно, будь-яке ослаблення в цьому питанні може підірвати всю систему, а також будь-яке поліпшення у роботі державних підприємств може значно її покращити. Україна у співпраці з ЄБРР може значно покращити систему дотримання вимог та доброчесність бізнесу в державних структурах.