• In English
 • Перший заступник Міністра культури Світлана Фоменко провела зустріч із Верховним Комісаром ОБСЄ з питань національних меншин
  Міністерство культури України, опубліковано 13 вересня 2018 року о 10:24

  Перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко провела зустріч із Верховним Комісаром ОБСЄ з питань національних меншин Ламберто Заньєром та співробітниками його офісу.

  Під час зустрічі сторонами розглядались питання діяльності міжурядових комісій, законопроектної роботи та розробки законодавчих актів, які стосуються забезпечення прав національних меншин в Україні.

  Зокрема, порушувалось питання напрацювання проекту Концепції державної етнонаціональної політики, який наразі проходить експертне обговорення як у фаховому середовищі за участі міжнародних експертів у сфері етнополітики, так і з представниками національних спільнот України.

  Перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко  зазначила, що Україна позиціонує себе і утвердилася як держава з високим рівнем толерантності і міжнаціональної взаємоповаги та неухильно дотримується виконання зобов’язань, взятих на себе  як в рамках національного, так і міжнародного права. Відомством здійснюються всі необхідні заходи щодо забезпечення прав національних меншин, що проживають в Україні.

  Ламберто Заньєр у свою чергу висловив готовність розглянути пропозиції української сторони щодо подальшої співпраці та використання можливостей та інструментів, передбачених мандатом Верховного Комісара ОБСЄ з питань національних меншин, для надання експертної оцінки у контексті розробки законодавчих актів, які можуть стосуватися прав національних меншин в Україні.

  Під час зустрічі також обговорили питання діяльності навчальних закладів в Україні з викладанням мовою національних меншин. Увагу Ламберто Заньєра було також акцентовано на необхідності ґрунтовного покращення стану забезпечення прав української національної меншини на навчання рідною мовою в сусідніх країнах, у т.ч. тих, які є членами Європейського Союзу, та, зокрема,  ситуації з порушенням прав  українців в анексованому Криму.

  Окрема увага учасників зустрічі  була приділена обговоренню  питання утворення в Україні Помісної Православної Церкви та надання їй Томосу на автокефалію Вселенським Патріархом. Верховного Комісара ОБСЄ з питань національних меншин було поінформовано про стан процесу підготовки до такої важливої в історії нашої держави події.