• In English
 • Перший віце-прем‘єр-міністр України зустрівся з керівництвом Міністерства фінансів США
  Міністерство економіки України, опубліковано 04 вересня 2021 року о 12:23

  Перший віце-прем‘єр-міністр - Міністр економіки України Олексій Любченко зустрівся з керівництвом Міністерства фінансів США. Сполучені Штати представляли заступник Міністра фінансів США з міжнародних відносин Енді Баукол, радник Міністра фінансів Девід Ліптон, голова Офісу технічної допомоги Феріс Фінк.

  Олексій Любченко висловив вдячність Сполученим Штатам за непохитну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, допомогу у впровадженні реформ, забезпеченні сталого економічного зростання, а також боротьби з пандемією коронавірусу.

  «Попри складний минулий рік, що характеризувався негативними економічними явищами, спричиненими пандемією коронавірусу, ми забезпечили макроекономічну стабільність в Україні та вийшли на економічне відновлення в цьому році», - зазначив Перший віце-прем‘єр-міністр - Міністр економіки України.

  Олексій Любченко підтвердив прагнення продовжувати програми співпраці: «Ми розглядаємо нашу співпрацю з МВФ не тільки з точки зору отримання додаткового фінансування, що безперечно є важливим для подальшого сталого розвитку економіки України, але і з урахуванням того сигналу, який надає наша ефективна взаємодія з МВФ іншим міжнародним інвесторам. Це вкрай важливо для України», - підкреслив Олексій Любченко.

  Також Перший віце-прем‘єр-міністр - Міністр економіки України висловив вдячність за реалізацію спільних програм технічної допомоги, що надаються Міністерством фінансів США Україні, та закликав надалі розширювати їх обсяги, в першу чергу щодо питань оптимізації управління державним боргом та розвитку інституцій з боротьби з економічними злочинами.

  Особливу увагу сторони приділили питанню запровадження санкцій. Україна зі свого боку реалізує масштабну санкційну політику проти РФ у відповідь на російську агресію. Олексій Любченко заявив про зацікавленість у більш тісній співпраці з питань практичної імплементації санкцій, зокрема в максимально можливій синхронізації санкційної політики, в тому числі для запровадження вторинних обмежувальних заходів.

  Сторони підтримують єдиний погляд на особливу важливість незалежності Національного банку.

  Окрім того, Олексій Любченко підкреслив, що важливим елементом мінімізації загроз національній безпеці є створення в Україні національної системи моніторингу іноземних інвестицій.

  Нагадаємо, що днями Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економіки України Олексій Любченко провів зустріч з керівництвом Служби внутрішніх доходів США (IRS). Сторони погодилися розвивати електронний обмін податковою інформацією.

  Перший віце-прем‘єр-міністр України зустрівся з керівництвом Міністерства фінансів США Перший віце-прем‘єр-міністр України зустрівся з керівництвом Міністерства фінансів США