• In English
 • Перший віце-прем'єр-міністр України презентував Послу Німеччини основні точки росту української економіки
  Міністерство економіки України, опубліковано 13 липня 2021 року о 15:31

  Нова модель економічного розвитку економіки України, основні галузі, які визначені точками росту економіки, бачення розвитку людського капіталу, програми Уряду щодо реалізації проектів із значними інвестиціями – основні теми зустрічі Першого віце-прем'єр-міністра України – Міністра економіки України Олексія Любченка з Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анкою Фельдгузен.

  «Німеччина для України стратегічний партнер, саме тому, моїм завданням, як Першого віце-прем'єр-міністра та Міністра економіки є пошук синергії та точок перетину наших країн в економіці. Радий презентувати вам нову модель економіки. Ми визначили галузі ключові точки росту, які зможуть надати максимальне зростання економіки України. Вважаю, що для німецького бізнесу цікавими стануть наступні кластери: технологічного розвитку, що включає у себе технологічне виробництво, виробництво транспорту, сучасні технології, інвестиції у охорону здоров’я, виготовлення медичного обладнання та ліків», - розповів під час зустрічі Олексій Любченко.

  Зі свого боку, Анка Фельдгузен зазначила, що останні події з поширенням пандемії в світі переорієнтували політику великого німецького бізнесу – актуальною вимогою сьогодення є локалізація великих фармацевтичних виробництв ближче до Німеччини. І Україна, зважаючи на її вдале розташування, може стати таким місцем.

  Олексій Любченко запросив німецький бізнес інвестувати в Україну: «Схвалили Закон «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні», яким створюємо прийнятні умови для ведення бізнесу інвесторам, які приходять до нас з інвестиціями понад 20 млн Євро та створюють нові робочі місця. Вже завершуємо нормативно-правову роботу з підзаконними актами, щоб цей закон запрацював».

  Перший віце-прем'єр-міністр України поінформував закордонних колег про зміни, які плануються Урядом у проблематиці управління людським капіталом. «Будемо започатковувати нову стратегію управління людським капіталом. Наша мета – створити такі механізми, щоб випускники вищих навчальних закладів залишалися працювати вдома, брали на себе виклики та будували майбутнє України», – зазначив Олексій Любченко.

  Також у ході зустрічі сторони обговорили поточні питання взаємодії між країнами. Зокрема, перспективи підписання меморандуму порозуміння щодо захисту прав українських громадян, які легально працюють в Німеччині, домовилися про низку зустрічей з представниками німецького бізнесу тощо.