• In English
 • Перший передавач державного мультиплекса МХ-7 встановлюють на телевежі у Києві

  Концерн РРТ (КРРТ) почав монтаж обладнання, необхідного для запуску загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі MX-7. На телевізійній вежі у Києві розпочато встановлення першого передавача державного мультиплекса.

  «Київська телевежа стала першим об’єктом, на якому працівники КРРТ почали монтаж обладнання в рамках реалізації проекту побудови державного мультиплекса МХ-7. Напередодні було демонтовано старе аналогове обладнання, а зараз на висоті 200 метрів триває встановлення першого передавача цифрового сигналу. У найближчі місяці мережа передавачів буде встановлена в усіх регіонах та дасть можливість покрити сигналом понад 90% території України», – зазначив заступник Голови Держспецзв’язку Володимир Трофименко.

  Передавач німецької компанії потужністю 4 кВт забезпечуватиме доступом до 12 загальнонаціональних телевізійних програм мешканців Києва і Київської області.

  «Запуск державного мультиплекса дасть можливість українцям, навіть у найбільш віддалених куточках країни, дивитися українське телебачення у цифровій якості. Це особливо важливо в областях, які межують з територією країни-агресора, адже в нас іде війна, в тому числі інформаційна. Побудова державного мультиплекса – це питання національної безпеки», - підкреслив Володимир Трофименко.

  Нагадаємо, для забезпечення інформаційної безпеки, захисту інтересів суспільства, протидії зовнішньому негативному інформаційному впливу та розвитку інформаційної інфраструктури в умовах гібридної війни, Уряд у серпні 2021 року затвердив Програму підвищення обороноздатності і безпеки держави в частині матеріально-технічного забезпечення побудови оператором Концерном радіомовлення, радіозв’язку та телебачення загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі MX-7.

  Програмою передбачено:

  - придбання і встановлення 158 цифрових телевізійних передавачів для забезпечення трансляції до 12 телевізійних програм стандартної чіткості та 3 програм суспільного радіо;

  - організацію доставки програм до передавачів у 74 одночастотних зонах України;

  - створення головної станції мультиплексування та центру управління і моніторингу.