• In English
 • Перші аукціони ДП "Медичні закупівлі України": оцінка результатів
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 22 березня 2019 року о 18:08

  Перші результати торгів новоствореного ДП «Медичні закупівлі України» були успішними: до 34% ефективності та зниження цін у порівнянні з регіональними закупівлями. За результатами закупівлі за однією з позицій вдалось отримати ціну, що є не лише найнижчою у системі ProZorro, але й нижча ніж ціна закупівлі такої ж позиції міжнародними організаціями.

  При закупівлі 5968 флаконів лікарського засобу ганцикловіру (флакони по 500 мг) було отримано ціну в 499,90 грн за флакон (виробник ТОВ “Фармекс груп”). Раніше ж 1708 флаконів ганцикловіру (виробництва Ф. Хоффманн-Ля Рош Лтд) закупила міжнародна організація вартістю 856,38 грн за флакон.

  Загальна економія за цією позицією склала 1,477 млн грн у порівнянні з очікуваною ціною. За ці кошти можна буде закупити ще більше лікарських засобів для українських пацієнтів.

  Причина такої ціни - більший обсяг закупівлі завдяки об’єднанню потреби від багатьох споживачів, генерична конкуренція, відкрита комунікація з ринком та інструмент аукціону на пониження в системі публічних закупівель Prozorro.

  Такий результат ще раз підтверджує необхідність впровадження рамкових угод та консолідації обсягів закупівлі медичних товарів з передачею функції щодо здійснення закупівель місцевих замовників закупівельній організації. Саме це і передбачено Концепцією реформування закупівель лікарських засобів та медичних виробів, допоміжних засобів, інших товарів медичного призначення, що була ухвалена Кабінетом Міністрів України.

  Крім того, важливим фактором також стала справжня генерична конкуренція між виробниками лікарських засобів, адже, як відомо, в більшості випадків після появи генеричних препаратів на ринку ціна знижується, не тільки на генеричний, але й на оригінальний препарат.

  “Міжнародні організації встановили високий рівень ефективності закупівель лікарських засобів та медичних виробів. Завдяки цьому Україна заощадила мільярди гривень, і ми змогли забезпечити життєво необхідними ліками більшу кількість пацієнтів. Зараз робимо все для того, щоб ДП “Медичні закупівлі України”, працюючи через ProZorro, запозичувало найуспішніші підходи та здійснювало закупівлі ліків на тому ж рівні ефективності, що і спеціалізовані міжнародні організації, а іноді навіть краще. Перші закупівлі за кошти Глобального фонду підтверджують, що це вже відбувається зараз”, - коментує заступник Міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Ольга Стефанишина.

  Дотримання принципів прозорості та доброчесності у роботі ДП “Медичні закупівлі України” має сприяти посиленню конкуренції та залученню нових учасників торгів, а тісна співпраця команди з міжнародними організаціями надає можливість наслідувати найкращі світові практики закупівель ліків і медвиробів.

  Згідно з планами Уряду в майбутньому ДП “Медичні закупівлі України” має взяти на себе функцію з закупівлі медичних товарів, яку наразі виконують міжнародні організації. Закупівля препаратів для профілактики та лікування опортуністичних інфекцій, що закуповуються за кошти Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні, - перший етап інституційного розвитку новоствореного підприємства.