• In English
  • Перше засідання Стратегічної інвестиційної ради: пріоритет на прозорість та ефективність публічних інвестицій
    Міністерство економіки України, опубліковано 24 липня 2024 року о 13:54

    Відбулося перше засідання Стратегічної інвестиційної ради під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та за участі членів Кабінету Міністрів, де було розглянуто питання формування єдиного портфеля публічних інвестиційних проєктів державного та місцевого рівнів.

    Одним з основних завдань Стратегічної інвестиційної ради є забезпечення прозорості фінансування проєктів та налагодження дієвої координації з міжнародними фінансовими інституціями та іноземними партнерами, які надають Україні підтримку для таких інвестицій.

    «Стратегічна інвестиційна рада має налагодити процес визначення найбільш пріоритетних проєктів, узгодження джерел фінансування, ефективної підготовки проєктів до фінансування та моніторингу їхньої імплементації. Міністерство економіки України послідовно реалізує політику залучення інвестицій в публічну інфраструктуру для розвитку нових перспективних секторів економіки, аби сприяти створенню нових робочих місць та відновленню економіки», — сказала Перший віце-прем’єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свириденко.

    На зустрічі узгодили основні вектори подальшої роботи на найближчий час. Відтак впродовж вересня відбудеться затвердження переліку публічних інвестиційних проєктів на 2025 рік. 

    Міністерство економіки відповідатиме за інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності Інвестиційної ради, здійснюватиме підготовку середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій, розробку методології пріоритезації проєктів відповідно до секторальних пріоритетів та моніторинг стану реалізації єдиного проєктного портфеля. 

    Зокрема, заплановано створення Офісу підготовки проектів у рамках Програми Project Preparation Facility (PPF), завданням якого буде супровід, валідація, координація та моніторинг виконання інвестиційних проєктів.

    Профільний заступник Міністра економіки Володимир Кузьо, зазначає, що ефективний менеджмент інвестицій дозволить сфокусовано реагувати на потреби негайної відбудови зруйнованих об’єктів, передусім критичної інфраструктури та житла. Для цього важливі гнучкі і прозорі процедури, які при цьому забезпечуватимуть достатній рівень контролю капіталовкладень.