• In English
 • Перша лабораторія Держводагентства отримала сертифікат про акредитацію відповідно до міжнародних вимог
  Державне агентство водних ресурсів України, опубліковано 27 вересня 2021 року о 15:57

  Лабораторія моніторингу вод Західного регіону (м. Івано-Франківськ) отримала сертифікат про акредитацію відповідно до вимог ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019 у сфері хімічних та фізико-хімічних методів випробувань поверхневих, зворотних (стічних), підземних вод та ґрунту.

  Відтепер, наявність ISO/IEC 17025 дозволяє лабораторії моніторингу вод Західного регіону демонструвати свою компетентність, підвищуючи впевненість у своїй роботі як на національному, так і міжнародному рівні.

  Акредитація згідно з європейськими стандартами ISO/IEC 17025:2019 це:

  • достовірні та надійні результати вимірювань;
  • співставність даних з європейськими лабораторіями;
  • якісна система менеджменту лабораторією;
  • нові можливості в частині надання послуг.

  Стандарт ISO/IEC 17025 складається з двох частин: частини, яка стосується управління лабораторією, і технічної частини щодо вимог для методів вимірювань.

  Понад рік фахівчині лабораторії активно працювали над впровадженням вимог в частині акредитації відповідно до європейських стандартів.

  Кращий досвід країн ЄС було освоєно в рамках робочих візитів та тренінгів фахівців лабораторії в частині підготовки до акредитації. Відвідали лабораторію Агенції навколишнього середовища Австрії, Центральну дослідну лабораторії Головної інспекції з охорони довкілля Республіки Польща, взяли участь у скринінгу забруднюючих речовин у басейні Дністра спільно з лабораторією Інституту навколишнього середовища (Словаччина).

  Ще 3 лабораторії моніторингу вод Східного, Північного та Південного регіонів, наразі активно працюють над акредитацією відповідно до європейських стандартів.