• In English
 • Перешкод для продажу світлих нафтопродуктів на ринку немає, - Міненерго
  Міністерство енергетики України, опубліковано 12 жовтня 2021 року о 15:12

  Заступник Міністра енергетики України Максим Немчинов під час зустрічі з президентом Нафтогазової асоціації України Нелею Приваловою зазначив, що перешкод для продажу світлих нафтопродуктів на ринку немає. Зимовий період, згідно діючого технічного регламенту, розпочинається з 16 листопада.

  Зустріч відбулася з рамках консультацій, які Міненерго проводить з учасниками та експертами ринку нафтопродуктів і моторних палив з підготовки проекту постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 р. № 927».

  Під час зустрічі сторони обговорили проблемні питання технічних регламентів про вимоги до автомобільних бензинів, дизельного, суднового та котельного палива, а також вимоги до скрапленого газу для автомобільного транспорту, комунально-побутового споживання та промислових цілей.

  У результаті обговорення сторони дійшли висновку про необхідність оперативного внесення змін до зазначених техрегламентів, зокрема:

  • щодо дизельного палива - повернути до технічного регламенту показники «граничної температури фільтрації»;
  • щодо безбіоетанольного бензину Е0 - ввести порядок його маркування в документах про якість (це дозволить при здійсненні оцінки відповідності бензинів, в яких відсутній біоетанол, позначати в четвертій групі маркування символ визначення вмісту біоетанолу: Е0 (за умови його відсутності).
  • щодо скрапленого газу - передбачити можливість проведення оцінки відповідності скрапленого газу, який виробляється серійно.

  «Жодних перешкод чи заборони продавати дизельне паливо на сьогодні немає. Технічний регламент про вимоги до автомобільних бензинів, дизельного, суднового та котельного палива дозволяє в поточних температурних умовах реалізовувати продукцію до 16 листопада. Водночас оперативне внесення запропонованих змін дозволить врегулювати окремі проблемні питання на паливному ринку стосовно зимового дизельного пального», - зазначив Максим Немчинов.

  Міненерго вже подало проект відповідних змін на наступне засідання Уряду.

  Довідково

  Постановою від 1 серпня 2013 р. № 927 було встановлено Технічний регламент щодо вимог до бензинів автомобільних, дизельного, судових та котельних палив та постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2020 р. № 967 внесені зміни.

  Постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2020 р. № 667 затверджено Технічний регламент щодо вимог до газу скрапленого для автомобільного транспорту, комунально-побутового споживання та промислових цілей.