• In English
 • Михайло Федоров: За малим та середнім бізнесом — майбутнє
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 12 жовтня 2021 року о 14:50

  Малий та середній бізнес активно розвивається в Україні. І для того, щоб примножувати його розвиток та перетворити Україну на країну підприємців, потрібна установа, яка б займалася державною політикою щодо бізнесу та відстоювала його інтереси.

  “За малим та середнім бізнесом — майбутнє. Ми змінюємо комунікацію держави і бізнесу, стаємо партнерами, підказуємо у складних ситуаціях. Для того, щоб бізнес і надалі розвивався в Україні, потрібна установа, яка б займалася державною політикою щодо бізнесу та відстоювала його інтереси. Тому в Україні запустили діяльність Офісу з розвитку підприємництва та експорту, використавши найкращий світовий досвід. Це поширена міжнародна практика, такі державні установи працюють у Польщі, Грузії, США”, — зазначив Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

  В Україні його було створено на базі Офісу з просування експорту України, що успішно функціонував з 2015 року.

  Діяльність Офісу здебільшого спрямована на малий та середній бізнес. Структура має 10 підрозділів, що будуть займатися всіма питаннями, що пов’язані із бізнесом: від створення національної стратегії розвитку підприємництва та юридичних питань до залучення інвестицій та інновацій.

  Команда аналізуватиме проблеми підприємців та ініціюватиме необхідні зміни до законодавства в тісній співпраці з Мінекономіки. Спільно з Фондом розвитку підприємництва та Українським культурним фондом формуватимуть фінансові програми для малого та середнього бізнесу, а також для інноваційних підприємств.

  Водночас Офіс стимулюватиме інновації в існуючих компаніях та сприятиме створенню та зростанню стартап-екосистеми. Координуватиме цю роботу спільно з Мінцифри. У подальшому розвитком проекту Дія.Бізнес також займатиметься саме Офіс. Адже це важлива стратегічна частина розвитку малого та середнього бізнесу в Україні.

  Серед проектів, над якими працює Офіс:

  Завдяки такій установі в Україні збільшиться кількість зареєстрованого бізнесу, і, відповідно, податкових надходжень у бюджет. Також зменшиться кількість бізнесу, що перебуває на межі банкрутства.