• In English
 • Перед поданням заяв радимо вступникам оцінити свої шанси на конкретну спеціальність, - очільник директорату вищої освіти Олег Шаров
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 11 липня 2018 року о 19:17

  Під час вступної кампанії 2017 року найбільший прохідний бал був на спеціальності «Стоматологія», «Міжнародне право», «Міжнародні відносини» та «Фармація» – понад 190.

  Від 180 до 190 балів торік потрібно було набрати, щоб потрапити на спеціальності «Міжнародні економічні відносини», «Політологія», «Готельно-ресторанна справа», «Історія та археологія», «Туризм», «Менеджмент соціокультурної діяльності», «Право», «Економіка», «Публічне управління та адміністрування», «Культурологія», «Соціологія», «Маркетинг», низку спеціалізацій «Філології».

  «Ми вирішили нагадати вступникам статистику 2017 року, адже вже завтра, 12 липня, почнеться прийом заяв на вступ до вишів. Хочемо порадити всім відповідально поставитися до вибору, заздалегідь прорахувати свій конкурсний бал та реально оцінити шанси для вступу на ту чи іншу спеціальність. Для цього якраз корисно зважити на прохідні бали минулих років. Адже, як засвідчує практика, кардинально вони не змінюються – лише можуть дещо зростати на топ-спеціальності», – зазначив генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.

  З докладною таблицею прохідних балів 2017-го можна ознайомитися тут Прохідні бали ДФН 2017.pdf

  Він окремо відзначив, що слідкувати за цьогорічними рейтингами вступники зможуть після початку подання заяв на сайтах http://vstup.edbo.gov.ua/ або https://vstup.osvita.ua/. Планується, що інформація оновлюватиметься щодоби.

  «Ми завжди дуже наполегливо просимо вступників не подавати заяви в перший день. По-перше, це перевантажує систему. А, по-друге, самим вступникам буде корисно почекати і подивитися на рейтинги за спеціальностями, щоб потім раціонально розподілити заяви відповідно до своїх балів. Пам’ятайте, залежно від популярності спеціальності серед вступників з найбільшими балами, автоматизована система розподілу відсікає не найбільш успішних вступників і дає можливість навчатись за державний кошт кращим», – підкреслив Олег Шаров.

  Нагадуємо, що сьогодні Уряд затвердив державне замовлення на підготовку фахівців, наукових та науково-педагогічних кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2018-му.

  Раніше в МОН пояснили, чому правильність внесених в електронний кабінет даних потрібно обов’язково перевірити до подання першої заяви.

  Перед поданням заяв радимо вступникам оцінити свої шанси на конкретну спеціальність, - очільник директорату вищої освіти Олег Шаров