• In English
  • Павло Розенко: Україна підтримує створення у Таллінні Міжнародного музею жертв комунізму та готова надати усі необхідні для експозиції матеріали
    Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 25 квітня 2019 року о 14:18

    Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко та голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович обговорили із членом правління Естонського інституту історичної пам’яті Меєлісом Маріпуу питання створення української експозиції у естонському Міжнародному музеї жертв комунізму.

    Міжнародний меморіальний музей пам'яті жертв комунізму відкриють у Батарейній морській фортеці на узбережжі Талліннської затоки. Він стане першим у світі комплексним музеєм злочинів комуністичних режимів. Новий комплекс об'єднає дослідний центр, музей та відділ міжнародної інформації. Комплекс розміститься в східній частині фортеці, де збереглися тюремні камери і кімнати для розстрілів.

    «Ми дякуємо за ініціативу створити  такий музей, щоб весь світ міг побачити правду про комуністичний режим. Це надзвичайно важливо, адже Україна чи не найбільше постраждала, зокрема від сталінських репресій. Їх наслідки ми продовжуємо відчувати і зараз», - сказав Павло Розенко та запевнив, що Україна надасть усі необхідні для експозиції матеріали.