• In English
 • Павло Розенко про рішення КС Польщі щодо змін до закону про Інститут національної пам’яті: Це рішення відкриває нові можливості для продовження діалогу
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 25 січня 2019 року о 11:30

  Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко переконаний, що рішення Конституційного суду Польщі щодо визнання неконституційними змін до польського закону про Інститут національної пам‘яті, зокрема щодо застосування в ньому термінів «український націоналізм» та «Східна Малопольща», відкриває нові можливості для продовження діалогу з польською стороною з питань історичної пам’яті. Про це він сказав в ефірі «Українського радіо».

  «Безумовно, нам дуже приємно відзначити, що Конституційний суд Польщі підтвердив наші побоювання, що такі зміни до чинного польського законодавства можуть дуже серйозно обмежувати права громадян, у тому числі й українців, які перебувають на території Польщі. На переговорному процесі з питань історичної пам’яті з нашими польськими колегами ми досить гостро ставили питання щодо скасування цих норм. Це була доволі чітка й жорстка позиція і Президента України, і Верховної Ради України», – зазначив Павло Розенко.

  «Ми знаходимося у постійному діалозі з польською стороною. Ми готові до подальших консультацій і до того, щоб прийти до вирішення тих проблем, які існують, до проведення спільних пошукових робіт як на території України, так і на території Польщі. Я переконаний, що, зокрема, після цього рішення відкриваються нові можливості для продовження наших перемовин», – підкреслив він.

  Водночас він зауважив, що сторони повинні здійснити певні кроки, щоб уникнути в майбутньому виникнення перепон у переговорному процесі. «Ми повинні зробити певні спільні заходи, щоб уникнути в майбутньому руйнування українських пам’ятників на території Польщі і польських пам’ятників на території України. Наш головний меседж польським колегам був у тому, щоб, у разі руйнування, всі українські пам’ятники на території Польщі відновлювалися», – сказав Віце-прем’єр-міністр.

  «Ми запросили польську делегацію, Віце-прем’єра пана Глінського і керівника польського Інституту національної пам’яті, у Київ, щоб завершити переговорний процес і вийти на конкретні рішення. Ми усіляко демонструємо свої конструктивні наміри вирішити ці питання», – наголосив Павло Розенко.