• In English
 • Павло Петренко: Реалізувати ініціативи #ЧужихДітейНеБуває вдалося завдяки об’єднанню зусиль Мін’юсту, Уряду, Парламенту та громадськості
  Міністерство юстиції України, опубліковано 17 травня 2018 року о 11:45

  Завдяки повній підтримці ініціативи Міністерства юстиції #ЧужихДітейНеБуває з боку Уряду, народних депутатів від усіх політичних сил та громадськості ефективно працює перший блок санкцій для боржників, а другий пакет законодавчих ініціатив у цьому напрямку прийнятий у першому читанні. Про це Міністр юстиції Павло Петренко повідомив на круглому столі «Я МАЮ ПРАВО!»: Вдосконалення законодавства щодо захисту прав дітей і жінок».

  «Ми нарешті змогли об’єднати зусилля і виступити єдиним фронтом проти проблеми несплати аліментів. Стати єдиним голосом, який лобіює права дітей, а значить, забезпечує майбутнє нашої держави. Адже всім добре відомо, що щасливе суспільство починається зі щасливого дитинства», - наголосив очільник Мін’юсту.

  За його словами, напередодні депутати ще раз довели, що права дитини серед пріоритетів держави, проголосувавши у першому читанні другий пакет законодавчих ініціатив #ЧужихДітейНеБуває.

  Попри це, в інформаційний простір почали запускатися міфи стосовно норм запропонованого пакета законів, які повністю перекручують їх зміст. Тому Мін’юст запускає інформаційну кампанію з метою чіткого й якомога ширшого інформування українців про запропоновані норми. Щоб противники новацій, спрямованих на захист дітей, не могли маніпулювати інформацією.

  «Мін’юст розраховує на підтримку другого пакета законів у рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває з боку всіх активних українців, громадськості, відповідальних батьків та лідерів суспільної думки. Закликаю кожного небайдужого долучитися до нас і висловити свою позицію щодо захисту дітей. Лише разом, виступаючи єдиною силою, говорячи єдиним голосом, ми зможемо досягти перемоги», - заявив Павло Петренко.

  Він поінформував присутніх про успіхи першого пакета законів #ЧужихДітейНеБуває. Після початку його дії рівень стягнення аліментів по всій Україні зріс у понад 3 рази. З початку року виконавці Мін’юсту забезпечили виплату дітям 1,2 млрд грн боргів зі сплати аліментів. Понад 200 тисяч українців внесені до #ДошкиГаньби. Складено 14 846 протоколів про призначення боржникам суспільно корисних робіт. Близько 117 тисяч боржників отримали заборону виїздити за межі країни, керувати автомобілем, користуватися зброєю.

  «Хочу зазначити, що ми вперше з моменту запуску ініціативи зафіксували зниження кількості тих, до кого застосовані ці обмеження. Це свідчить, що заходи діють, а батьки намагаються не доводити ситуацію до того моменту, коли вони підпадуть під дію закону», - додав Міністр юстиції.

  Він також презентував новації проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» (№8296 від 19.04.2018 р.).

  Ключовими серед них є запровадження додаткової пені для батьків, які роками не платять аліменти, на рівні від 20% до 50% від суми заборгованості, запуск автоматизованої системи арешту майна боржників, притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від суспільно корисних робіт, обмеження для боржників щодо зайняття високих державних посад, звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних горе-батька або матір у випадку несплати аліментів понад 3 роки. Разом з тим документ передбачає збільшення мінімальної суми аліментів на одну дитину.

  «Також ми запроваджуємо систему стимулів. Для батьків, які сумлінно виконують свій батьківський обов’язок, витрачають додаткові кошти на гуртки, навчання, спортивні та будь-які інші секції, будуть передбачені пільги та преференції. Більше того, ми плануємо запровадити додаткові фінансові стимули й для місцевих громад, які опікуються дозвіллям і навчанням малечі, розвивають дитячий простір на місцях», - поінформував присутніх Павло Петренко.

  Народний депутат Андрій Іванчук у свою чергу наголосив, що до вівторка наступного тижня всі суб’єкти законодавчої ініціативи зможуть дати поправки до зазначеного пакета законопроектів.

  «У середу буде засідання комітетів і підготуються порівняльні таблиці. А в четвер ми зобов’язані вийти на результативне голосування, щоб ці закони були прийняті в цілому, а ми виконали нашу обіцянку зробити ці ініціативи частиною українського законодавства до 1 червня – Дня захисту дітей», - зазначив народний депутат.