• In English
 • Павло Петренко підписав Угоду про співробітництво з Міністерством юстиції Литовської Республіки
  Міністерство юстиції України, опубліковано 05 березня 2018 року о 16:00

  Міністр юстиції Павло Петренко в рамках одноденного робочого візиту відвідав Литовську Республіку, де підписав Угоду про співробітництво у правовій сфері між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Литовської Республіки.

  «Литовська Республіка, без сумніву, є одним із ключових партнерів України, справжнім другом та союзником. Переконаний: підписання Угоди про співробітництво між нашими міністерствами стане новим етапом у нашій роботі та надасть можливість реалізувати необхідні ініціативи в сфері верховенства права і правосуддя, обмінюватись кращими практиками і продовжити ефективну співпрацю між фахівцями наших відомств», - наголосив очільник Мін’юсту.

  Під час зустрічі з Міністром юстиції Литовської Республіки Мілдою Вайнютє, Павло Петренко поінформував колегу про новації, спрямовані на захист прав інвесторів та захист бізнесу: роботу Антирейдерської комісії, запуск ініціативи #АгроРейдериСтоп, за результатами діяльності якої упереджено десятки захоплень землі та збіжжя, а проти агрорейдерів порушено 17 кримінальних справ; прийняття закону #МаскиШоуСтоп, який прибирає можливість свавілля з боку правоохоронців у взаємовідносинах з бізнесом; та ведення законодавчого обов’язку викривати реальних бенефіціарних власників компаній.

  Окремо були підняті питання комплексної судової реформи та змін у системі виконання судових рішень, реформування пенітенціарної служби та запуску повноцінної системи пробації.

  Питання запровадження змін у тюремній системі та запровадження європейських норм утримання та підходів до ресоціалізації громадян, які вчинили правопорушення стали основною темою зустрічі Павла Петренка з директором Департаменту тюрем Міністерства юстиції Литовської Республіки Робертасом Крікштапонісом.

  Очільник української юстиції зустрівся з головою Конституційного суду Литовської Республіки Дайнюсом Жалімасом. Він наголосив, що Міністерство юстиції як «законодавчий» центр Уряду України, відповідає за низку комплексних реформ, у тому числі – координує урядові зусилля в сфері реформи правосуддя та верховенства права.

  Павло Петренко також звернув увагу на те, що зміни до Конституції України запровадили новий порядок призначення суддів на посаду, звузили межі імунітету судді та заклали передумови для оновлення суддівського корпусу.

  «За результатами відкритого й прозорого конкурсу призначено 115 суддів Верховного Суду. У найближчі кілька років так само будуть оновлені апеляційні та місцеві суди. Нині ж пріоритетом є створення Вищого антикорупційного суду, який має вершити правосуддя у справах про корупційні злочини ТОП-чиновників. Запуск цього інституту завершить процес формування нових антикорупційних органів в країні», - заявив він.

  Окрім цього, Міністр юстиції України провів зустріч з заступником Міністра закордонних справ Литовської Республіки Даріусом Скусєвічіусом.