• In English
 • Павло Петренко: Мін’юст розпочав реалізацію норм другого пакета законів #ЧужихДітейНеБуває
  Міністерство юстиції України, опубліковано 29 серпня 2018 року о 15:25

  Міністерство юстиції з моменту голосування за другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває провело серйозну підготовчу роботу - тренінги та навчання для державних і приватних виконавців. Тому з першого дня дії новацій спеціалісти виконавчої служби почали реалізацію всіх законодавчих змін у сфері захисту дітей. Про це сьогодні під час виступу на засіданні Уряду повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

  «Після прийняття відповідних законів ми не сиділи, склавши руки. За цей час були проведені тренінги і семінари. Ми розробили чіткі й зрозумілі інструкції для державних та приватних виконавців. Тому нині я можу заявити: система юстиції готова у повному обсязі й без зайвих розкачувань розпочати запровадження норм другого пакета законів #ЧужихДітейНеБуває», - зазначив очільник Мін’юсту.

  За його словами, реалізацію цих законодавчих змін визначено Мін’юстом як один із ключових пріоритетів роботи відомства та його підрозділів на другу половину 2018 року.

  Павло Петренко підкреслив, що серед новацій другого пакета законодавчих ініціатив – запровадження штрафних санкцій для злісних неплатників аліментів. Якщо борг перевищив 12 місяців, автоматично доведеться заплатити дитині додатково 20% від суми боргу, якщо заборгованість сягнула 2 років – 30%, а якщо 3 років – 50%. Найголовніше: для того, щоб отримати ці кошти, не треба буде бігати по судах. Перерахунок відбуватиметься автоматично.

  Окрім того, збільшено мінімальний розмір аліментів до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку; посилено відповідальність за створення перешкод у спілкуванні з дитиною; запроваджено необхідність подавати довідку про відсутність заборгованості більше 6 місяців для претендентів на державні посади; скорочено термін, після якого запроваджуються обмеження першого пакета (з 6 до 4 місяців) та багато інших змін, які стосуються сотень тисяч найменших українців.

  Другий пакет новацій запровадив преференції для батьків, котрі інвестують у розвиток власних нащадків, підвищив контроль за тим, куди йдуть кошти, які сплачуються в інтересах дитини, і нарешті урівняв в правах щодо виховання та можливості виїзду за кордон з дитиною обох батьків, які сумлінно виконують свої обов’язки.

  Міністр юстиції поінформував членів Уряду про успіхи реалізації першого пакета законодавчих новацій у рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває, який став результатом виконання доручення Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана щодо посилення відповідальності неплатників аліментів.

  «Багато скептиків не вірили в ефективність наших ініціатив. Так-от, завдяки прийнятим новаціям з початку року горе-батьки повернули найменшим українцям 2,7 млрд гривень боргів. Це колосальні гроші, які пішли на навчання, лікування, одяг, придбання іграшок чи відпочинок дітей», - резюмував Павло Петренко.

  Інфографіка: #ЧужихДітейНеБуває: результати 1-го та новації 2-го пакетів законів