• In English
 • Павло Петренко: Ключове завдання на 2019 рік – зробити запроваджені реформи незворотними
  Міністерство юстиції України, опубліковано 18 лютого 2019 року о 17:34

  Головне завдання Міністерства юстиції та всієї держави на поточний рік – зробити запроваджені за останні роки зміни незворотними. Про це сьогодні під час звіту про роботу Мін’юсту в 2018 році «Мін’юст та міжнародні партнери – втілюємо зміни разом!» сказав Міністр юстиції Павло Петренко.

  Він зауважив, що протягом перших 20 років незалежності захист прав громадян був лише декларацією. Саме тому одним з ключових напрямків роботи Міністерства юстиції став розвиток системи безоплатної правової допомоги.

  «Ще у 2014 році я звернувся до Уряду, очолюваного Арсенієм Яценюком, з проханням, незважаючи на фінансові проблеми, виділити кошти на розбудову системи безоплатної правової допомоги. За 5 років ми побудували одну з найбільш масштабних і ефективних інституцій, де працює понад 5 тисяч адвокатів і 3,5 тисячі юристів. Вони щодня надають правову допомогу українцям», – зазначив очільник Мін’юсту.

  Лише минулого року консультації та роз’яснення отримали понад 550 тисяч українців. 72 800 громадян отримали адвоката для представлення інтересів у судах в цивільних та адміністративних провадженнях. 280 громадян отримали виправдальні вироки у кримінальних справах.

  За словами Міністра юстиції, надзвичайно важливим напрямком роботи відомства залишається юридична війна проти Росії, спрямована на захист інтересів громадян і держави.

  «У 2014 році Україна подала перші позови до міжнародних судових інституцій. Сьогодні ми можемо говорити, що наша держава гідно представлена на юридичному фронті і ми маємо перші перемоги. Виносяться перші рішення судів, які констатують факт агресії, факти спричинення збитків й факти порушення прав українців Російською Федерацією», – зазначив Павло Петренко.

  Він підкреслив, що Україна мала серйозні внутрішні виклики: бюрократію, корупцію і зарегульованість. Тож Міністерство юстиції спільно з міжнародними партнерами розпочало процес масштабних реформ у сфері боротьби з корупцією, дерегуляції і в сфері просвітництва українців.

  «Найбільш незахищеним є той українець, який не знає своїх прав і не вміє ці права захищати. Ми дали старт проекту «Я МАЮ ПРАВО!», який нині є найбільш масштабним всеукраїнським просвітницьким проектом. Минулого року ми активно працювали за такими напрямками, як захист прав дітей, боротьба з домашнім насильством, боротьба зі свавіллям правоохоронних органів. Близько 2 мільйонів українців отримали від нас консультації та допомогу», – сказав очільник Мін’юсту.

  Він також звернув увагу на те, що відомством проведено низку секторальних реформ. Завдяки цьому Міністерство юстиції є одними з найбільш активних агентів змін в Україні.

  «Хочу подякувати кожному співробітникові системи юстиції та нашим партнерам за роботу, яка була зроблена за останні роки», – додав Міністр юстиції.

  Він зауважив, що Україна нарешті остаточно визначилася зі своїм стратегічним курсом на членство в Євросоюзі та НАТО.

  «Не маю сумніву, що через 5 років ми зможемо констатувати, що Україна має чіткі перспективи членства в ЄС з конкретною датою і буде готовою стати членом НАТО. Для цього нам необхідно продовжити зміни всередині країни. Ми не маємо стати молодшим партнером в цих об’єднаннях. Ми маємо прийти туди як достойний союзник з сильною економікою, сильною армією і стабільними принципами захисту прав людини і верховенства права», – заявив Павло Петренко.

  За словами Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні Романа Ващука, Канада вже більше 20 років підтримує зміни у сфері юстиції.

  «Однак я б хотів виокремити наше співробітництво саме з Міністром юстиції Павлом Петренком і його командою. Адже це люди, які мали реальне бажання здійснювати те, про що ми говорили на зустрічах. Це нова якість співробітництва і нова якість стремління до запровадження міжнародних стандартів і кращих практик», – сказав Посол Канади.

  Він зауважив, що найважливішими сферами співробітництва Мін’юсту та канадського Уряду стали: ювенальна юстиція, пробація і безоплатна правова допомога.

  «Всі ці напрямки успішно розвинуті протягом останніх 4,5 року», - підкреслив Роман Ващук.

  Виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Олександр Сушко зі свого боку зазначив: для нього велика честь бути в колі партнерів і друзів, які працюють з Міністерством юстиції.

  «Ця робота забезпечує громадян інструментами, які дають можливість українцям впевнено відчувати себе в будь-якій ситуації. Це робота, яка перетворює право із сухих рядків юридичних документів на реальний інструмент в руках людей, пов’язує громадянина з державою і суспільним договором, в якому має жити громадянин у правовій державі», – сказав він.

  За словами Голови Офісу Ради Європи в Україні Мортена Енберга, впродовж останніх років Україна змогла прийняти нові закони в сфері забезпечення правосуддя.

  «Зусилля Міністерства юстиції та українського Уряду щодо реформування системи правосуддя за прикладом кращих європейських стандартів та практик заслуговує високої оцінки і заохочення. Рада Європи продовжить підтримку Міністерства юстиції в цій роботі. Реформа має забезпечити усіх українців однаковим рівнем захисту, незалежною й об’єктивною правовою системою», – додав Мортен Енберг.

  Старший співробітник проектів Координатора Проектів ОБСЄ в Україні Джеф Ерліх підкреслив, що за 4 роки Міністерство юстиції продемонструвало відмінний і стабільний прогрес у запровадженні реформ.

  «Я можу точно сказати, що Міністерство і його співробітники постійно запроваджують зміни, які по-справжньому змінюють життя громадян на краще», – сказав він.