• In English
 • Павло Клімкін обговорив у Кенії можливу участь ООН-Хабітат у відновленні та розбудові інфраструктури Донбасу
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 23 травня 2018 року о 15:08

  22 травня в рамках другого дня офіційного візиту Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Кенії відбулися його зустрічі зі Спікером Національної Асамблеї Кенії Джастіном Мутурі, Генеральним директором Відділення ООН у Найробі Залє-Ворк Зевде та Виконавчим директором Програми ООН з населених пунктів (ООН-Хабітат) Маймуною Шаріф.

  Під час зустрічі Міністра закордонних справ Павла Клімкіна зі Спікером Національної Асамблеї Джастіном Мутурі було обговорено перспективи налагодження зв’язків між парламентами України і Республіки Кенія, зокрема з метою забезпечення законодавчого супроводження двосторонніх ініціатив та зміцнення договірно-правової бази відносин.

  Джастін Мутурі запевнив у підтримці Кенією суверенітету та територіальної цілісності України, зокрема, стосовно окупованого Криму.

  Павло Клімкін висловив вдячність за послідовну позицію Кенії у цьому питанні, а також закликав до підтримки українських парламентських ініціатив на міжнародній арені.

  Міністр також висловив сподівання, що Джастін Мутурі ближчим часом здійснить візит в Україну.

  З Генеральним директором Відділення ООН у Найробі Залє-Ворк Зевде Міністр закордонних справ Павло Клімкін обговорив пріоритети діяльності України у рамках співробітництва з програмами ООН, штаб-квартири, яких розміщені у Найробі, передусім - Програмою ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) та Програмою ООН з населених пунктів (ООН-Хабітат). Було відзначено потенціал для залучення програм ООН у питаннях захисту людей, довкілля та об’єктів критичної інфраструктури Донбасу.

  Сторони також обмінялися думками щодо діяльності України на міжнародній арені у питаннях підтримання миру та безпеки на Африканському континенті.

  В ході зустрічі з Виконавчим директором Програми ООН з населених пунктів (ООН-Хабітат) Маймуною Шаріф сторони обговорили сучасну роль ООН-Хабітат у координації процесів сталої урбанізації та виклики, які виникають на цьому шляху.

  Окрема увага була приділена необхідності активізації та визначення параметрів двостороннього співробітництва між Україною і ООН-Хабітат.

  З урахуванням багаторічного досвіду ООН-Хабітат у постконфліктному відновленні міст і населених пунктів відбувся обмін думками щодо можливості залучення ООН-Хабітат до ініціатив та цільових програм з відновлення та розбудови інфраструктури Донбасу, модернізації інфраструктури столиці України та інших українських міст.

  Міністр запросив Виконавчого директора ООН-Хабітат відвідати Київ.

  Також було обговорено можливості направлення ознайомчої місії до України.