• In English
 • Пасивні будівлі – це висока енергоефективність, комфорт, довговічність, екологічність

  Пасивні будівлі – це висока енергоефективність, комфорт, довговічність, екологічність, наголосив Костянтин Гура, в.о. Голови Держенергоефективності, під час виступу на відкритті Всеукраїнського архітектурного фестивалю «PROSTONEBA».

  «Чому важливо розвивати будівництво пасивних будівель - NZEB? Ми маємо розуміти, як декарбонізувати економіку та підвищити рівень її енергоефективності. Адже сектор будівель споживає близько 30% всієї енергії в країні. Крім цього, саме енергоефективність - єдиний, цивілізований шлях покращити якість життя людей, але при цьому споживати менше енергії і відповідно менше платити», - повідомив К.Гура.

  Керівник Агентства нагадав, що відповідно до Закону України «Про енергетичну ефективність будівель» здійснюється сертифікація будівель. Її пройшли понад 8400 будівель. При цьому, вже сьогодні нові будівлі мають відповідати класу енергоефективності С.

  Водночас, Держенергоефективності спільно з Мінрегіоном розробляють вимоги до будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії. Вони стосуються споживання питомої енергії, первинної енергії та викидів СО2.

  Відповідно до Директиви 2010/31/ЕС основними вимогами до NZEB-будівель є:

  • висока енергоефективність - майже нульове енергоспоживання;
  • економічно оптимальний рівень енергоефективності з точки зору витрат на будівництво та експлуатацію;
  • використання відновлюваних джерел енергії, які встановлені у самій будівлі або безпосередній близькості до неї.

  Детально про особливості будівництва NZEB-будівель на сайті Держенергоефективності.