• In English
 • Парламент ухвалив законопроект щодо розвитку ринку рідких біопалив у першому читанні за основу

  На засіданні Парламенту схвалено у першому читанні за основу законопроект №3356-д від 05.11.2020 щодо обов'язковості використання рідкого біопалива (біокомпонентів) у галузі транспорту. За це рішення проголосувало 293 народних депутати.

  Законопроект – результат продуктивної співпраці Держенергоефективності, Міненерго, народних депутатів, асоціацій нафтопереробної та спиртової галузей.

  Основною метою проекту Закону є створення дієвого законодавчого механізму для розвитку конкурентного ринку виробництва і використання біоетанолу та біокомпонентів на транспорті в Україні.

  «Розвиток ринку біоетанолу є важливим кроком на шляху заміщення нафти і нафтопродуктів, які у 2020 році посіли перше місце у товарній структурі імпорту України на суму 3,8 млрд доларів», - прокоментував в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.

  Крім того, Україна щорічно імпортує до 55 тис. т біоетанолу у складі бензину. У той же час, загальні виробничі потужності ДП «Укрспирт» сягають близько 110 тис. тонн  біоетанолу в рік, які на сьогодні є незадіяними.

  Законопроектом передбачається:

  - встановлення обов’язкової частки рідкого біопалива (квот) у загальному річному обсязі продажу бензину: із 1 травня 2022 р. - не менше 5% об’ємних;

  - введення обліку та контролю вмісту біокомпонентів у бензинах;

  - встановлення відповідальності за недотримання квот суб’єктами господарювання, які займаються виробництвом, імпортом та реалізацією бензинів на митній території України;

  - введення вимог щодо дотримання критеріїв сталості для біопалива із
  1 липня 2022 року.

  При цьому технічні характеристики палива з біокомпонентами обов’язково повинні відповідати вимогам технічних регламентів, гармонізованих європейських стандартів та інших нормативно-правових актів.

  Під час виступу у Парламенті народний депутат України, голова Комітету ВРУ з енергетики та ЖКП Андрій Герус повідомив, що законопроект розглянуто Енергетичним Співтовариством, він відповідає європейській практиці і сприятиме зменшенню шкідливих викидів у навколишнє середовище.

  Загалом прийняття законопроекту дозволить:

  - залучити інвестиції у виробництво рідкого біопалива;

  - стимулювати будівництво нових потужностей із виробництва біоетанолу;

  - активізувати агрохолдинги та спиртові заводи щодо виробництва рідких біопалив;

  - створити нові робочі місця;

  - підвищити рівень завантаженості спиртових заводів та виробничого потенціалу суміжних сфер;

  - збільшити надходження податків до бюджетів різних рівнів;

  - скоротити викиди парникових газів у транспортній сфері.