• In English
 • Парламент підтримав законопроект про удосконалення ведення Державного реєстру географічних назв

  3 лютого на засіданні Верховної Ради України 310 народних депутатів підтримали у першому читанні законопроект №4079 про удосконалення законодавства щодо створення та ведення Державного реєстру географічних назв, здійснення обліку і реєстрації географічних назв.

  «Реалізація цього законопроекту забезпечить функціонування Державного реєстру географічних назв в електронному вигляді. Отже, всі бажаючі отримають вільний та постійний доступ до достовірної інформації про географічні назви. Підтримка цього законопроекту також сприятиме актуалізації даних в Реєстрі, які мають важливе значення для економічного розвитку країни», - прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

  Зокрема, реалізація законопроекту передбачає:

  · здійснення державного управління у сфері діяльності, пов’язаної із встановленням, унормуванням, обліком, реєстрацією, використанням та збереженням географічних назв;

  · створення та ведення Державного реєстру географічних назв в електронному вигляді, здійснення заходів з його програмного та технологічного забезпечення, захисту даних, ведення обліку і державної реєстрації географічних назв та доступу до відомостей Державного реєстру географічних назв відповідно до законодавства.

  · визначення держателя та адміністратора Державного реєстру географічних назв.