• In English
 • Парламент підтримав законопроект про удосконалення корпоративного управління в державних компаніях
  Міністерство економіки України, опубліковано 15 липня 2021 року о 12:32

  Верховна Рада України прийняла у першому читанні проект закону № 5593-д “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером (засновником, учасником) яких є держава”. За це рішення сьогодні, 15 липня, проголосувало 251 народний депутат.

  Документ було розроблено у співробітництві з ЄБРР та відповідно до Керівних принципів корпоративного управління ОЕСР. Реалізація цього законопроекту сприятиме покращенню управління держпідприємствами та дозволить повноцінно імплементувати сучасні стандарти корпоративного управління в державних компаніях.

  «Реформа корпоративного управління - один з ключових пріоритетів Уряду та міністерства. Сьогоднішнє рішення Парламенту надзвичайно важливе для продовження реформи, головна мета якої - перетворити держпідприємства на ефективні, конкурентоспроможні та інвестиційно привабливі компанії», - прокоментував Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Олексій Любченко.

  Так, законопроектом передбачено чітке розмежування функцій держави як власника і функцій наглядових рад. Зокрема, документом пропонується:

  · надати Кабінету Міністрів України повноваження затверджувати Політику державної власності;

  · надати Кабінету Міністрів України повноваження визначати порядок оцінки роботи наглядових рад державних компаній;

  · надати повноваження наглядовим радам щодо призначення та звільнення керівників державних компаній. Передбачається, що Уряд погоджуватиме рішення наглядових рад про призначення та звільнення з посад керівників щодо державних компаній, функції з управління якими він здійснює;

  · визначити, що наглядова рада на основі державної дивідендної політики надає суб’єкту управління пропозиції щодо затвердження дивідендів;

  · визначити, що винагорода наглядової ради та виконавчого органу здійснюється відповідно до Політик про винагороду, затверджених Кабінетом Міністрів України тощо.