• In English
 • Пам'ять жертв Голодомору вшанували українські громади Аргентини, Парагваю, Бразилії
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 01 жовтня 2018 року о 12:14

  29 вересня 2018 року до Міжнародної акції «Запалимо свічку пам’яті!» приєдналася українська громада Аргентини. У заході, організованому Українською центральною репрезентацією в Аргентинській Республіці (УЦР) спільно з Посольством України в Аргентині, взяли участь очільники та представники українських громадських, культурних, молодіжних, релігійних та жіночих організацій країни, а також співробітники Посольства і члени їхніх родин.

  Захід розпочався зачитуванням імен 85 померлих під час Голодомору 1932-1933 рр. дітей з Луганської області, після чого присутні вшанували пам'ять загиблих, запаливши свічку пам’яті разом з Ганною Сахарою, яка дитиною була свідком тих подій в Україні.

  «Ми повинні не тільки пам’ятати про геноцид нашого народу заради історії, але й доносити правду про цей злочин до всього світу, аби жоден авторитарний режим ніколи і ніде не міг його повторити у майбутньому», – сказав Посол України в Аргентині Юрій Дюдін, звертаючись до присутніх.

  Від імені української громади до учасників акції звернувся Голова УЦР, Почесний консул України в провінції Буенос-Айрес Петро Лилик, який відзначив важливість збереження українцями Аргентини пам’яті про мільйони безвинних жертв Голодомору – геноциду українського народу.

  Акція, проведена в Кафедральному соборі аргентинської столиці, де встановлена меморіальна дошка пам’яті жертв Голодомору, завершилася служінням канцлером Української греко-католицької єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі отцем Назарієм Кащаком поминальної панахиди за померлими під час найстрашнішої трагедії українського народу ХХ ст.

  30 вересня 2018 року до міжнародної акції «Запалимо свічку пам’яті!» приєдналася українська громада Парагваю. У містах Енкарнасьйон, Альборада, Фрам та інших у парафіях Української греко-католицької церкви та Української автокефальної православної церкви були відслужені панахиди за жертвами Голодомору 1932-1933 рр. в Україні.

  У місті Енкарнасьйон акція відбулася на площі Пласа-де-Армас біля пам’ятника жертвам Голодоморів в Україні, яка розпочалася поминальною літургією та зверненням до громади Почесного консула України в Республіці Парагвай Андреса Троцюка, який відзначив важливість збереження та відновлення історичної пам’яті про мільйони безвинних жертв Голодомору-геноциду та вшанування цієї дати для всього Українського народу.

  У ході акції були зачитані імена 85 дітей із Київської області, загиблих під час Голодомору 1932-1933 рр., та вшановано пам’ять жертв хвилиною мовчання.

  30 вересня 2018 року українська громада Бразилії приєдналася до міжнародної акції «Запалимо свічку пам’яті!».

  Акція була проведена в Українському Меморіалі міста Курітіба (штат Парана) за участі Посла України в Бразилії Ростислава Троненка, керівництва українських церков та українських організацій, в присутності численних представників місцевої громади, насамперед молоді і дітей, а також друзів – представників бразильської громадськості.

  Екуменічна поминальна служба була проведена представниками Української православної та Греко-католицької церков. Під час панахиди всі учасники запалили свічки пам'яті за жертвами Голодомору, які загинули трагічною смертю внаслідок злочинної політики комуністичного сталінського режиму та його поплічників.

  Учні суботньої школи імені Лесі Українки та учасники фольклорного колективу «Полтава» зачитали імена 85 померлих дітей зі списків мільйонів загиблих.

  На завершення акції було відкрито виставку про Голодомор, яка постійно експонуватиметься в Українському Меморіалі міста Курітіба.

  Поминальні панахиди в рамках акції Світового Конгресу Українців відбулися також в бразильських містах Озаско і Сан-Паулу.

  Нагадаємо, що 1 вересня 2018 року розпочалося проведення закордонними дипломатичними установами України спільно з організаціями закордонних українців міжнародної акції до 85-х роковин Голодомору «Запалімо свічку пам’яті!».

  Метою акції, яка розпочалася за 85 днів до Дня пам’яті жертв Голодомору – 24 листопада 2018 року, є об’єднання українців усього світу і громадян інших країн, щоб вшанувати пам’ять  жертв одного з найбільших злочинів в історії людства ХХ століття.