• In English
 • Отримати всі необхідні дозволи та відкрити власний бізнес можна буде за однією заявкою, - Ігор Дядюра
  Міністерство економіки України, опубліковано 18 серпня 2021 року о 10:18

  Уряд розпочав реалізацію проекту "Е-підприємець", який надасть можливість підприємцям швидко отримувати всі дозвільні документи на конкретний вид діяльності. Про це в інтерв'ю українському бізнес ресурсу повідомив заступник Міністра економіки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігор Дядюра.

  “На сьогодні, щоб відкрити власний бізнес, українцям доводиться витрачати час і зусилля на отримання дозвільних документів, подання різних декларацій, відкриття банківських рахунків. Наприклад, для відкриття перукарні необхідно отримати 18 документів - від реєстрації бізнесу до вивіски. При чому головною проблемою часто стає необхідність дотримання принципу послідовності, тобто неможливо отримати документ №3, поки не отримав №1-2. В рамках реалізації “Е-підприємець” отримати всі необхідні дозвільні документи можна буде за декілька кліків на порталі “Дія”, - зазначив Ігор Дядюра.

  В експериментальному проекті “Е-підприємець" буде реалізовуватись принцип "ланцюжка". Наприклад, для відкриття деяких видів бізнесу потрібно відвідати понад 6 органів влади й отримати відповідні дозволи та висновки. Тепер подати заявку з пакетом необхідних документів можна буде не виходячи з офісу. Документи починають відразу обробляти, при чому на кожному етапі приймається кваліфікований електронний підпис від першого державного органу, який першим видає довідку. Підприємець зможе відстежувати свою заявку і в кінці отримати повний пакет документів для започаткування власної справи.

  “Створення сприятливого бізнес-клімату в Україні - одне з ключових завдань Міністерства. Підприємці мають розвивати свій бізнес, а не витрачати енергію - жодного Джоуля на обтяжливі бюрократичні процедури”, - додав заступник Міністра.