• In English
 • Національний план управління відходами винесено на експертне обговорення, - Остап Семерак
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 05 червня 2018 року о 11:12

  Мінприроди спільно із міжнародними експертами більше півроку працювали над першою редакцією Національного плану управління відходами. Документ зараз проходить експертне обговорення. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час конференції «Нова політика управління відходами – основа економіки замкненого циклу», яка сьогодні, 5 червня, розпочалася у Києві.

  Він нагадав, що Національний та регіональні плани управління відходами є обов'язковими згідно із зобов’язаннями України перед ЄС. Їх головне завдання – реалізувати на практиці Національну стратегію управління відходами, що стала першим стратегічним документом загальнодержавного рівня.

  «Це конкретні кроки для досягнення цілей Стратегії, яку Уряд ухвалив наприкінці 2017 року, та загальнонаціональний інвестиційний план із залучення інвесторів, які, зокрема, готові і вміють будувати сміттєпереробні заводи та запускати сучасні лінії сортування сміття», - пояснив Остап Семерак.

  Він зазначив, що на сьогодні є великий запит до цього сектору і в міжнародного, і в українського бізнесу.

  «Сьогодні важливо продовжити системне впровадження Стратегії. Мінприроди має напрацювання у цьому напрямку. Над цією темою не один місяць працюють міжнародні і українські експерти. Є низка законопроектів у Парламенті. Тобто ми маємо всі інструменти, щоб запустити реформу у сфері відходів», - резюмував Остап Семерак та зазначив, що важливу місію у реалізації реформи покладено на місцеву владу, яка має підготувати регіональні плани дій виконання завдань Національної стратегії управління відходами.