• In English
 • У Чорнобильській зоні будуються два сховища для відпрацьованого ядерного палива
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 20 червня 2018 року о 13:43

  У Чорнобильській зоні йде будівництво двох сховищ для відпрацьованого ядерного палива. Про це розповів Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак в програмі «Бацман» на телеканалі «112 Україна».

  За його словами, щороку Україна витрачає понад 200 мільйонів доларів на оплату за вивезення використаного ядерного палива до Росії. Наприкінці 2017 року у зоні відчуження розпочалося будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). Очікується, що воно зможе вмістити відходи трьох з чотирьох українських АЕС та безпечно зберігати їх упродовж ста років. Також торік було розпочато комплексні випробування на іншому сховищі у зоні відчуження - СВЯП-2, де зберігатиметься відпрацьоване ядерне паливо із самої Чорнобильської станції.

  «Одне сховище будується для переміщення палива із старого сховища, яке працювало на Чорнобильській АЕС. Це здійснюється по вертикалі Міністерства екології, оскільки адміністрація зони відчуження координується нами. Також будується центральне сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) під замовлення «Енергоатома», - розповів він.

  Саме введення в експлуатацію ЦСВЯП дозволить розірвати контракти на зберігання ядерних відходів, укладені раніше з Росією.

  Будівництвом обох об’єктів займається американська компанія Holtec International.

  Нагадаємо, що у 2016 році Кабінет Міністрів України прийняв рішення про надання земельних ділянок для спорудження Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива у Чорнобильській зоні відчуження та під'їзної залізничної колії у постійне користування ДП «НАЕК «Енергоатом», а на початку 2017 року затвердив проект будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій. У листопаді 2017 року розпочалося саме будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.