• In English
 • Основні досягнення України у сфері протидії торгівлі людьми обговорювалися у Польщі на Щорічній оглядовій нараді ОБСЄ з проблематики людського виміру
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 19 вересня 2018 року о 17:37

  Заступник Міністра соціальної політики України Наталія Федорович взяла участь у щорічній нараді Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) з огляду імплементації зобов’язань держав-учасниць у людському вимірі, яка розпочалася 10 вересня у Польщі (м. Варшава) та триватиме до 21 вересня.

  У нараді взяли участь 57 держав-учасниць ОБСЄ, а також неурядові організації цих країн та представники громадянського суспільства.

  Нарада є найбільшим і найавторитетнішим форумом ОБСЄ у галузі основоположних прав та свобод людини, верховенства права, демократії, толерантності та недискримінації.  

  19 вересня під час робочого засідання заступник Міністра соціальної політики Наталія Федорович доповіла країнам-учасницям про основні досягнення України у сфері протидії торгівлі людьми.

  Вона наголосила на тому, що в Україні збільшилася кількість ідентифікованих осіб, які постраждали від торгівлі людьми. Так, у 2017 році Мінсоцполітики встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 198 громадянам, що на 88% перевищило показник  2016 року (110 осіб) та у 2,5 раза більше за показник 2015 року (83 особи). Крім того, протягом І півріччя 2018 року Мінсоцполітики встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 112 громадянам, що перевищує показник кількості встановлених статусів за весь 2016 рік (110 осіб).

  З метою інформування громадян України про проблему торгівлі людьми, в Україні двічі на рік за ініціативи Мінсоцполітики у співпраці з місцевими державними адміністраціями, міжнародними та громадськими організаціями проводяться інформаційні кампанії з протидії торгівлі людьми, а саме до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми (30 липня) та Європейського дня боротьби з торгівлею людьми (18 жовтня).

  Серед проблемних питань, які постали перед Україною сьогодні, є окупація АР Крим та частини території Донецької та Луганської областей, де наявні випадки порушення прав людей, у тому числі дітей.

  Також однією з проблем є вербування громадян України для роботи за кордоном в якості наркокур’єрів. На сьогодні до Національної поліції звернулося більше 300 родичів осіб, які перебувають у місцях позбавлення волі у Росії.

  Заступник Міністра закликала всі держави-учасниці наради об’єднати зусилля для пошуку механізму боротьби з торгівлею людьми, який, зокрема, дозволить захистити права осіб, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.