• In English
 • Організації зі структури ООН реалізують 12 проектів міжнародної технічної допомоги кошторисною вартістю $46 млн

  15 травня під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва та Координатора з гуманітарних питань, Координатора системи ООН в Україні Оснат Лубрані відбулося перше засідання Керівного комітету високого рівня із впровадження Рамкової програми партнерства між Урядом України та ООН на 2018-2022 роки.

  У рамках засідання учасники обговорили результати першого року впровадження Рамкової програми партнерства, а також окреслили головні напрямки співробітництва на 2019 рік.

  Рамкову програму партнерства між Урядом України та ООН на 2018-2022 роки було укладено 30 листопада 2017 року. Орієнтовний загальний обсяг ресурсів, які було передбачено залучити на реалізацію Рамкової програми, становить $675 млн.

  Допомога ООН в рамках програми надається за такими напрямами партнерства, як: стале економічне зростання, навколишнє середовище і зайнятість; рівний доступ до якісних та інклюзивних послуг і соціального захисту; демократичне врядування, верховенство права і громадська участь; безпека громадян, соціальна єдність і відновлення з особливим акцентом на сході України.

  «Дякую ООН та її структурам за підтримку і допомогу Україні, адже такої гібридної війни ще не зазнавала жодна країна світу. Внаслідок фактичної військової, економічної, соціальної агресії Росії проти України ми втратили понад 7% території, понад 20% економіки у 2014 році та за 6 років отримали 1,7 млн переміщених осіб, 300 тисяч інвалідів, 13 тисяч вбитих. Сьогодні Україна вкладає 5% ВВП країни в безпеку і оборону, щоб захистити і зберегти найдорожче – життя та безпеку громадян, мир у Європі та світі», - підкреслив Степан Кубів.

  Учасники засідання також наголосили на суттєвій ролі структур ООН щодо ініціювання та консолідації гуманітарної та технічної допомоги Україні. Так, ООН здійснює координацію діяльності міжнародних та національних гуманітарних організацій, проведення аналізу потреб, планування та надання гуманітарної допомоги. Під керівництвом ООН було мобілізовано донорську гуманітарну допомогу на суму $460 млн. Завдяки цьому гуманітарним партнерам України вдалося надати гуманітарну допомогу мільйонам людей, постраждалим від воєнного конфлікту на сході України.

  За час співробітництва з ООН від організацій системи ООН Україні було надано допомогу на суму понад $200 млн для реалізації більше 300 проектів міжнародної технічної допомоги (МТД) в наступних сферах: захист прав людини, соціальна допомоги, розбудова громадянського суспільства, охорона навколишнього природного середовища та атомної енергетики. Станом на травень 2019 року портфель проектів МТД ООН складає 12 проектів кошторисною вартістю $46 млн. ООН залучає кошти інших донорів та виступає виконавцем проектів МТД. Наразі в Україні реалізується 7 проектів МТД на суму $ 53 млн.

  За координаційної ролі Мінекономрозвитку та ООН, в Україні розпочато процес інтеграції національної системи Цілей сталого розвитку (ЦСР) - 86 завдань національного розвитку і 172 цільових значення для їх моніторингу в стратегічні документи та процеси планування національного розвитку. На даний час в Україні розпочинається процес імплементації та забезпечення моніторингу і оцінки стану досягнення ЦСР.

  Організації зі структури ООН реалізують 12 проектів міжнародної технічної допомоги кошторисною вартістю $46 млн