• In English
 • Оренда державного та комунального майна буде прозорою, - Парламент ухвалив відповідний законопроект

  Сьогодні Верховна Рада України прийняла законопроект про оренду державного та комунального майна, який дозволить зробити процедуру надання в оренду прозорою, загальнодоступною та безумовно, вигідною за рахунок вільної конкуренції.

  «Централізований збір інформації щодо оренди державного та комунального майна дасть можливість для аналізу та контролю за використанням цього майна, побудови інструментів для вимірювання ефективності управління. Ми очікуємо збільшення надходжень до державного та місцевих бюджетів від оренди, а також зменшення корупційних ризиків та підвищення прозорості процесу і контролю з боку громадськості”, - підкреслив перший заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Павло Кухта.

  Усі без винятку процедури з надання об'єктів в оренду будуть проходити через дворівневу електронну торгову систему Прозорро.Продажі, яка вже зарекомендувала себе як найбільш сучасна та прозора система торгів. У цій системі буде обов'язкова публікація всіх документів, рішень та правочинів й вільний доступ до них.

  Попередній досвід використання Прозорро.Продажі довів, що максимальна прозорість дає змогу підвищити попит та конкуренцію на об'єкти, визначити справедливу ціну та переможника торгів. За півтора року проведення аукціонів з оренди на Прозорро.Продажі було проведено понад 1,2 тисячі успішних аукціонів, підключено 240 міст та держпідприємств, таких як Укрпошта, Укртелеком та інші. Наприклад, за рік надання майна в оренду через Прозорро.Продажі Укрпошта збільшила доходи у 6 разів - з 11 до 63 млн грн на рік. За таким принципом будуть працювати всі держпідприємства України.

  Не менш важливо, що завдяки цьому законопроекту нарешті буде створено базу єдиних публічних та загальнодоступних переліків державного та комунального майна, яке здається в оренду.