• In English
 • Опубліковано позиційну книгу інтеграції України до ЄС та НАТО
  Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції, опубліковано 16 серпня 2019 року о 14:14

  Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України презентував публікацію «Європейська та євроатлантична інтеграція», що підготовлена у форматі позиційної книги.

  Метою публікації є надання представникам політичних сил, а також експертним колам та громадськості достовірної інформації про поточний стан справ, основні досягнення та виклики у реалізації курсу європейської інтеграції, а також на шляху України до членства в НАТО.

  У позиційній книзі визначені:

  • інституційна основа реалізації державної політики у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції, а також система двосторонніх органів асоціації Україна – ЄС і Україна – НАТО;
  • основні законодавчі ініціативи у всіх сферах, які потребують першочергового розгляду новообраним Парламентом;
  • перелік ключових українських та європейських стейкхолдерів;
  • фінансова та експертна допомога міжнародних партнерів, на яку можуть розраховувати урядовці та парламентарі, а також як перейти на новий рівень управління цими ресурсами.
  • ключові кроки реалізації державної політики у сфері євроатлантичної інтеграції, в тому числі в рамках Річної національної програми під егідою Комісії Україна - НАТО;
  • відомчий аспект реалізації європейського та євроатлантичного курсу держави у розрізі діяльності кожного з міністерств, відповідальних за виконання положень Угоди про асоціацію, відповідно до компетенції.
  • головні досягнення відповідального міністерства та «слабкі місця», що потребують особливої уваги всіх заінтересованих органів влади для забезпечення реалізації євроінтеграційних перспектив.

  Таким чином, позиційна книга є внеском у забезпечення стабільного розвитку держави, збереження закладеного інституційно-правового фундаменту для подальших реформ та продовження цілісної і послідовної державної політики у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції під час нового скликання Верховної Ради України. Насамперед це стосується здійснення подальших кроків щодо поглибленої секторальної інтеграції у цифровій, митній та енергетичній сферах, у сфері юстиції, свободи та безпеки, а також інтеграції до НАТО.

  Позиційна книга /завантаження/.