• In English
  • Оператори протимінної діяльності зможуть сертифікуватися через Портал Дія
    Міністерство економіки України, опубліковано 26 листопада 2024 року о 17:50

    Подати документи на сертифікацію операторам протимінної діяльності можна буде через Портал Дія. Відповідні зміни до постанови №123 сьогодні ухвалив Кабінет Міністрів. Документ набирає чинності негайно, а сам функціонал буде доступний найближчим часом після відповідних технічних доопрацювань. Можливість подати заяву на сертифікацію в паперовій формі залишається.

    «Ми робимо якісний стрибок і переводимо в цифру значну частину процесів і для тих, хто лише прагне стати оператором протимінної діяльності, і для тих, хто вже має сертифікат. Це спростить і пришвидшить процеси, оскільки значну частину необхідної інформації не потрібно буде вносити — вона автоматично підтягнеться із реєстрів. Більша частина процесів теж буде автоматизована. Я переконана, що ухвалені зміни вплинуть на кількість охочих долучитися до сфери гуманітарного розмінування», — сказала Перший віце-прем’єр-міністр України — Міністр економіки Юлія Свириденко. 

    Відповідно до ухвалених змін, органи сертифікації операторів вже у 2025 році зможуть здійснювати через Портал Дія:

    • первинну сертифікацію;
    • повторну сертифікацію;
    • розширення сфери сертифікації.

    Строки дії сертифікатів залишаються без змін: 3 роки – первинні сертифікати, 5 років – продовжені.

    «Менше, ніж рік тому ми ухвалили експериментальну постанову, якою уніфікували процес сертифікації операторів, створивши рівні правила гри для усіх охочих займатися гуманітарним розмінуванням. Менше ніж за рік кількість операторів зросла у понад два рази — зараз вже сертифіковано 68 операторів протимінної діяльності. А це ще більше можливостей для очищення наших земель від мін та вибухонебезпечних предметів», — зазначив заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

    Координатором експериментального проекту із сертифікації операторів протимінної діяльності відповідно до постанови №123 є Міністерство економіки України.

    Проект реалізований Міністерством економіки спільно з Міністерством цифрової трансформації України за підтримки Фонду Східна Європа в рамках Програми EGAP.