• In English
 • Оперативна інформація про пожежу та вибухи на території 6-го арсеналу Міністерства оборони поблизу смт Дружба (станом на 7:00)
  Державна служба України з надзвичайних ситуацій, опубліковано 10 жовтня 2018 року о 09:32

  Станом на 7:00,   завдяки своєчасному оповіщенню населення та оперативному залученню 35 автобусів, вдалося у найкоротший термін евакуювати понад 12 тис. 500 осіб з м. Ічня та 30 прилеглих населених пунктів, що знаходяться у 16-кілометровій зоні.

  З центральної районної лікарні евакуйовано 163 хворих до лікувальних закладів смт Парафіївка.

  Для прийому евакуйованих підготовлено 18 прийомних пунктів у приміщеннях шкіл, будинків культури та інших закладів Ічнянського (10 пунктів), Прилуцького (4 пункти), Бахмацького (2 пункти), Ніжинського (1 пункт) районів та м. Прилуки (1 пункт).

  В 11 евакуаційних пунктах розміщено 2 тис. 277 осіб, із них 256 дітей. У пунктах прийому організовано харчування евакуйованого населення, надається медична та психологічна допомога.

  Евакуаційні заходи тривають.

  Для попередження надзвичайних ситуацій у населених пунктах поблизу складу органами влади вжито наступних заходів:

  • відключено від газопостачання місто Ічня та 11 населених пунктів Ічнянського району;
  • тимчасово припинено рух потягів через станцію Ічня;
  • спрямовано автомобільний транспорт в об’їзд зони надзвичайної ситуації;
  • закрито повітряний простір у радіусі 30 км.

  З метою проведення першочергових рятувальних та інших невідкладних робіт в районі надзвичайної ситуації у найкоротший термін було зосереджено сили і засоби загальною чисельністю понад 1 тис. осіб та 212 од. техніки, у тому числі від: ДСНС – 257 осіб та 74 од. техніки.

  На випадок ускладнення оперативної обстановки створено резерв ДСНС чисельністю 109 чол. та 23 од. пожежної техніки, приведено в готовність два пожежні літаки, медичні літак і вертоліт.

  Підрозділами ДСНС ліквідовано 5 пожеж за межами арсеналу, що виникли внаслідок влучання боєприпасів, у м. Ічня, у с. Августівка.

  На даний час на території військового складу спостерігаються вибухи різної інтенсивності.

  В резерві знаходяться 7 пожежних потягів на залізничних станціях Прилуки, Конотоп, Ніжин, Київ-Пасажирський, Дарниця, Полтава та Кагамлицька.

  Після зменшення інтенсивності вибухів сили і засоби ДСНС розпочнуть виконання заходів з ліквідації надзвичайної ситуації.

  На місці події працює штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

  На даний час інформації щодо загиблих та постраждалого населення внаслідок надзвичайної ситуації на території військового складу не надходило.