• In English
 • Оновлено Прогнозний енергетичний баланс України
  Міністерство енергетики та захисту довкілля України, опубліковано 29 квітня 2020 року о 18:45

  Задля вирішення кризових явищ в роботі енергетичної системи України, Міністерство енергетики та захисту довкілля 28 квітня затвердило новий Прогнозний енергетичний баланс.

  Енергобаланс передбачає пропорційне зниження обсягів виробництва електроенергії усіма типами генерації: атомна, гідро, теплова. Також скореговане прогнозне зростання генерації з відновлюваних джерел енергії. Майже без змін залишена частка виробництва ТЕЦ, які виконують функцію забезпечення теплопостачання в опалювальний сезон.

  Детальніше в документі /за посиланням/.pdf (358 Кб) 

  Новий баланс спрямовано на:

  • Забезпечення безпечного графіку роботи атомних електростанцій. В умовах падіння попиту енергоблоки АЕС не можуть працювати з максимальним постійним навантаженням протягом усієї доби. До останнього часу НЕК «Укренерго», який виконує функції диспетчеризації, був  змушений розвантажувати їх в нічний період, а також у вихідні й святкові дні. Експерименти з регулярною зміною навантажень енергоблоків АЕС є вкрай небезпечними. Тому разом із представниками НАЕК «Енергоатом» та НЕК «Укренерго» були запропоновані оптимальні показники генерації АЕС задля безпечної роботи ядерних блоків.
  • Забезпечення виконання відкладених ремонтів енергоблоків АЕС. В останні 5 років перед Енергоатомом ставилися максимальні завдання з виробництва електроенергії, що змушувало державну компанію відкладати виконання деяких видів ремонтних робіт. З урахуванням терміну експлуатації українських ядерних станцій, в 2020 році необхідно виконати всі відкладені ремонтні роботи, щоб «Енергоатом» міг продовжувати виконання соціальних зобов’язань в межах механізму PSO в період опалювального сезону 2020/2021 рр.
  • Забезпечення надійної роботи енергосистеми країни. Важливим елементом роботи енергосистеми є забезпечення достатньої балансуючої потужності. Останнім часом, внаслідок падіння споживання, а також низького рівня води для ГЕС, доступний обсяг маневреної потужності був критично малий. Це загрожувало виникненням аварійних ситуацій в періоди зміни добових фаз споживання. Зокрема, за даними НЕК «Укренерго» в останні дні розрив між вечірнім піком та нічним падінням збільшився з 4 до 4,8 ГВт.
  • Забезпечення сталої роботи вуглевидобувного сектору. Внаслідок кризи галузі, теплої зими, збільшення імпорту вугілля та появи імпорту електроенергії. Споживання українського вугілля майже не відбувалось. Як наслідок, на  вугільних складах зберігається рекордна кількість вугілля, а більшість шахт зупинені, близько 40 тисяч шахтарів знаходяться на вимушеному простої, десятки тисяч родин втратили більше половини доходу.   Вугільна галузь є одним з найважливіших елементів енергонезалежності України і тому вкрай важливо забезпечити безперебійну роботу вітчизняних вугільних підприємств.

  Запровадження оновленого Прогнозного енергетичного балансу є першим кроком у подоланні кризи енергетичної галузі. В своїх найближчих антикризових кроках Міністерство планує:

  Реформувати систему PSO задля надання НАЕК «Енергоатом» більших можливостей участі в ринкових сегментах, отримання ринкової вартості за власну електроенергію.

  • Вирішити проблему зростання ВДЕ та навантаження на ДП «Гарантований покупець» «зеленного тарифу».
  • Вирішення проблеми боргів на ринку електричної енергії та стабілізувати роботу всіх його сегментів.