• In English
 • Оновлення харчоблоків – важливий напрям реформи шкільного харчування, – Іван Лукеря
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 13 серпня 2021 року о 17:59

  У багатьох навчальних закладах України існує потреба проведення капітального ремонту харчоблоків із встановленням сучасного обладнання. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря під час участі у регіональному форумі «Реформа системи шкільного харчування», який проведено за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської.

  «Оновлення системи освіти можливе лише завдяки комплексному підходу. Перш за все, потрібно здійснити капітальний ремонт харчоблоків. Зокрема, у низці освітніх закладів потрібно провести капітальний ремонт обідніх зал, кухонь, мийних посуду, охолоджувальних камер тощо», – зазначив Іван Лукеря.

  Водночас заступник Міністра наголосив, що проекти, реалізація яких передбачає будівництво чи реконструкцію навчальних закладів, зокрема, повинні забезпечувати створення інклюзивного та безбар’єрного середовища, які визначені ДБН В.2.2-40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення». А також проведення зовнішніх енергоефективних заходів (утеплення фасадів, заміна вікон, вхідної групи, даху тощо).

  Зазначимо, регіональний форум «Реформа системи шкільного харчування» проведено за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської у співпраці з центральними органами виконавчої влади, Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів, ДП «ПРОЗОРРО» та за підтримки громадської організації «Національна асоціація громадського харчування».