• In English
 • Ольга Стефанішина закликала Renew Europe мобілізувати підтримку України стільки, скільки буде потрібно до перемоги
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 10 січня 2024 року о 11:36

  Стійкість України не повинна сприйматися як належне, а єдність і рішучість Заходу будуть випробовуватися щодня. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час свого онлайн-звернення до учасників конференції “The Global Europe Forum” політичної групи Європейського Парламенту Renew Europe у вівторок, 9 січня.

  Віце-прем’єр-міністр подякувала Renew Europe за непохитну підтримку України у її прагненнях приєднатись до ЄС та НАТО. Зокрема, така підтримка зробила реальністю рішення Європейської Ради про відкриття перемовин про вступ з Україною та Молдовою.

  «Це було дуже важливе рішення не тільки для моєї країни і нашого народу, але в першу чергу для самої Європи, для того, щоб ЄС знову став організацією, яка підтверджує обіцянки діями. Разом ми поділяємо простий, але дуже важливий принцип: наша Європа – єдина Європа, об’єднана реальним і глибоким процесом інтеграції. Який повинен залишатися ключовим елементом для забезпечення процвітання континенту. На сьогодні, це не питання політичних стратегій, не питання бачення, це питання виживання і питання екзистенціальної трансформації. Ми також поділяємо бачення єдиної, сильної Європи, здатної не лише плекати цінності, але й захищати їх», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

  Вона наголосила, що росія зі своїми імперськими апетитами сповнена рішучості продовжувати війну.

  «Україна продовжує руйнувати її плани вже майже 700 днів. І коли ми говоримо про підтримку України, про побудову стратегії нашої перемоги, йдеться не лише про Україну. Повномасштабна війна створила пряму загрозу безпеці ЄС. Ця незручна правда не повинна нас паралізувати, а має мобілізувати до дій. Сьогодні війна відбувається біля кордонів ЄС і НАТО, а не на кордоні, завдяки невпинній боротьбі українських Збройних Сил у надзвичайно складних умовах. Подальше зміцнення обороноздатності України є одним з елементів реалізації принципу колективної безпеки, також закладеному у статті 5 Вашингтонського договору НАТО. Стійкість України не повинна сприйматися як належне, так само не варто недооцінювати потенціал росії мобілізувати додаткові ресурси для продовження агресії. А єдність і рішучість Заходу будуть випробовуватися щодня», – наголосила Ольга Стефанішина.

  Вона висловила вдячність ЄС за рекордний обсяг допомоги та підтримку стійкості України, включаючи фінансову та військову допомогу. Ухвалено 12 пакетів санкцій проти росії, зняття експортних квот, продовжується потужна підтримка українського бізнесу. Європейський Союз став надійним притулком для українців, що тікали від жахів війни.

  «Ці заходи мають бути продовжені, вони є ключовими для економічного виживання України, а також для її здатності боротися. Так, нам вдалося вижити і залишатися повністю працездатними протягом кожного дня війни. І війна триває. На жаль, іноді в деяких кабінетах про це забувають, коли ухвалюють рішення. Тож дозвольте нагадати про деякі важливі рішення на порядку денному. По-перше, збільшення військової підтримки України та надання того, що вже було оголошено та погоджено. (Другий елемент - прим.ред.) ухвалення нового фінансового інструменту у розмірі 50 мільярдів євро. Це забезпечить необхідну передбачуваність і стійкість перед обличчям зростаючих повномасштабних російських атак», – підкреслила Віце-прем’єр-міністр.

  Як зазначила Ольга Стефанішина, Україна не сприймає як належне внесок кожної європейської країни, який відчуває кожен українець, але важливо визнати, що завдяки цій підтримці Європа в першу чергу забезпечує свою стабільність і силу. Адже зміцнення оборони України є найбільш економічно ефективною інвестицією в європейську безпеку.

  «Дуже важливо мобілізувати необхідну політичну волю і закріпити необхідність підтримки України стільки, скільки буде потрібно, до перемоги. Ця військова та оборонна допомога може бути закріплена рішенням Вашингтонського саміту НАТО. Переконана, що наполегливість забезпечить нашу спільну перемогу. Європейський Союз завжди демонстрував результат, прогрес, єдність через наполегливість у дотриманні цілей і принципів, на яких він був заснований. Можете не сумніватись, що Україна також продовжить наполегливо боротись. За свою свободу, незалежність, і за європейський проект. Ми ніколи не підводили Європу і знаємо, що Європа не підведе нас. Тож давайте докладемо всіх необхідних зусиль, щоб зробити Європу сильнішою, більш спроможною і безпечною», – додала Віце-прем’єр.-міністр.

  Довідково 

  “Global Europe Forum” об’єднав глав держав та урядів країн політичної родини Renew Europe, депутатів Європейського парламенту, топ-посадовців ЄС, лідерів громадської думки та журналістів для дискусії про те, якою має бути стратегія для посилення спроможності ЄС діяти на світовій арені.