• In English
 • Ольга Стефанішина відповіла на ключові питання бізнесу щодо євроінтеграції на зустрічі з EBA
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 31 березня 2023 року о 20:09

  Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина провела зустріч у гібридному форматі з представниками Європейської Бізнес Асоціації.

  Урядовиця відповіла на ключові питання, які турбують бізнес щодо переговорного процесу про вступ до ЄС, ризиків та можливостей інтеграції до європейського ринку, а також підготовки України до самого приєднання до блоку.

  «На сьогодні європейська інтеграція України є вже незворотнім процесом. Окрім іншого, він означає повний перезапуск правової регуляторної бази в Україні. Це доволі складний процес, з іншого боку - для бізнесу це певний елемент стратегічної визначеності. Ми розуміємо, яким буде наше майбутнє як країни і як економіки у найближчі роки і десятиліття. Ми як уряд готуємось до відкриття перемовин щодо вступу до ЄС у кінці поточного року та виконуємо свої політичні завдання. Але ми хочемо, щоб бізнес також був підготовлений до цих амбітних планів», - заявила Ольга Стефанішина.

  В контексті підготовки до перемовин Віце-прем’єр-міністр нагадала, що Уряд України розпочав масштабний процес селф-скринінгу – оцінки відповідності українського законодавчого та регуляторного поля європейським стандартам. Так, Європейський Союз передав 29 тисяч актів права, які мають бути імплементовані на момент підписання Угоди про вступ. Очікується, що процес самооцінки завершиться до кінця 2023 року.

  «Я бачу велику роль бізнесу у підготовці переговорної позиції України, насамперед українських виробників, тому що переговори - це мистецтво виключень і застережень. В цьому і буде суть переговорного процесу. Тому ми маємо визначити для себе «червоні лінії» і щодо часових меж впровадження законодавства ЄС, і щодо певних виключень для ринку, для виробників, доступу на ринок субсидій, фінансування: уряд пропонує вам взяти ініціативу у свої руки. Ми розраховуємо, що позиція України буде підкріплена позицією та баченням бізнесу. Зі свого боку я хочу передати вам сигнал, що це потребуватиме серйозної роботи на рівні ваших компаній», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

  Ольга Стефанішина повідомила співрозмовникам, що Україна вже починає практику двосторонніх угод з країнами-сусідами, в межах яких планується робота над спільними проектами в Україні, які будуть фінансуватись за кошти структурних фондів Європейського Союзу.

  Посадовиця запевнила, що Україна вже має неабиякий досвід гармонізації та адаптації законодавства до права ЄС. Водночас це лише частина того, що необхідно буде зробити на шляху євроінтеграції. Наразі важливо надолужити у ряді сфер, зокрема, у сфері екології і зеленої трансформації, фармацевтичного бізнесу, сільського господарства, а також трудових відносин.