• In English
 • Ольга Стефанішина провела зустріч з Міністром закордонних справ Угорщини Петером Сіярто напередодні засідання Євроради
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 11 грудня 2023 року о 19:25

  У понеділок, 11 грудня, в межах робочого візиту до Брюсселя, Бельгія, відбулась зустріч Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної та Міністра закордонних справ та зовнішньої торгівлі Угорщини Петера Сіярто. Під час зустрічі обговорили виконання Україною кроків, визначених Європейською Комісією в межах пакету розширення 2023, а також очікування щодо майбутнього засідання лідерів Європейського Союзу, яке відбудеться 14-15 грудня.

  Ольга Стефанішина детально проінформувала угорського колегу щодо виконання Україною всіх 7 рекомендацій Єврокомісії, а також додаткових кроків, визначених у Пакеті про розширення. Так, зокрема, минулого тижня Верховна Рада ухвалила важливі законопроекти щодо посилення інституційної спроможності та незалежності антикорупційних інституцій. Окремо детально обговорили ухвалені парламентом зміни до секторального законодавства у частині реалізації прав осіб, які належать до національних меншин, з урахуванням рекомендацій Венеціанської Комісії та результатів широкого інклюзивного діалогу.

  «Надзвичайно важливо, що всі схвалені законодавчі зміни були обговорені з представниками національних спільнот та експертного середовища. Для України це питання належної реалізації прав та можливостей для самореалізації всіх наших громадян. За останній рік ми повністю оновили законодавче регулювання у сфери захисту національних меншин відповідно до високих міжнародних стандартів та потреб національних спільнот, що є значним кроком вперед у порівнянні з значною мірою декларативними та застарілими нормами, що діяли до 2015 року. Ухвалено рамковий закон, зміни до секторального законодавства. Відкриті до спільної роботи для належної імплементації», – підкреслила Віце-прем’єр-міністр.

  Вона також відзначила, що представники національних меншин України, зокрема і угорської, підтвердили свою підтримку положень закону.

  «Безпрецедентна мобілізація в Україні навколо реформ з початку повномасштабної війни стала відповіддю на вимогу українських громадян, з якими ми протягом останніх 10 років рухалися до ЄС», – підкреслила Віце-прем’єр-міністр.

  Вона нагадала, що Угорщина завжди була прибічником політики розширення ЄС, усвідомлюючи її важливість для забезпечення стабільності, розвитку та безпеки всієї Європи.

  «Сьогодні маємо унікальну можливість запустити реальний процес розширення, відновити довіру та високу динаміку процесу для всіх країн-кандидатів. Україна, як ніхто, зацікавлена у посиленні Європи, тому підтримуємо позицію окремих партнерів про необхідність надання всім країнам з пакету розширення позитивних сигналів у межах засідання Європейської Ради», – зазначила Ольга Стефанішина.

  Домовилися тримати постійний діалог з усіх питань, які становлять взаємний інтерес.