• In English
 • Ольга Стефанішина провела координаційну нараду щодо селф-скринінгу українського законодавства до права ЄС
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 08 березня 2023 року о 23:10

  Під головуванням Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної відбулась нарада з заступниками міністрів з питань європейської інтеграції щодо плану дій для проведення первинної оцінки стану імплементації актів права Європейського Союзу.

  «Під час Саміту Україна-ЄС 3 лютого 2023 року було закріплено запуск роботи з підготовки Національного плану адаптації України до актів права ЄС. Невід’ємною умовою для підготовки цього плану є проведення так званого «селф-скринінгу». Ми маємо проаналізувати відповідність нашого законодавства відповідному законодавству Євросоюзу, щоб чітко розуміти обсяг робіт, який потрібно виконати. Наразі важливо провести точну оцінку наших зусиль, побачити слабкі місця та зрозуміти, де слід посилитися», – зазначила Ольга Стефанішина.

  Віце-прем’єр-міністр нагадала, що 28 лютого Кабінет Міністрів ухвалив постанову, якою затвердив Порядок проведення оцінки адаптації законодавства України до права ЄС – так званого «селф-скринінгу».

  До 30 червня 2023 року міністерства та ЦОВВ мають провести відповідну оцінку, а до 30 серпня подати Уряду звіт із конкретними пропозиціями щодо узгодження секторального законодавства відповідно до права ЄС.

  «Ваше головне завдання – визначити стан імплементації кожного акта права ЄС», – зазначила Ольга Стефанішина.

  Крім того, заступники міністра мають надати актуальну інформацію щодо нормативно-правового наближення до актів права ЄС України.

  «Україна вже розпочала підготовку до майбутніх перемовин про членство в ЄС. Ми очікуємо, що формальне рішення щодо початку перемовин буде ухвалене в кінці року. Для цього створені всі політичні умови. Я думаю, у нас буде позитивна оцінка щодо семи політичних критеріїв, і морально і юридично ми з Європейською Комісією уже почали готуватись до початку цього процесу», – наголосила Ольга Стефанішина.