• In English
 • Ольга Стефанішина обговорила з міністрами з європейських справ перемовини про вступ до ЄС та виконання рекомендацій Єврокомісії
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 22 березня 2023 року о 00:55

  На запрошення Швеції, яка головує у Раді ЄС, Віце-премʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина взяла участь у зустрічі міністрів з європейських справ країн-членів ЄС під час засідання Ради із загальних питань ЄС.

  Міністри особливу увагу приділили процесу реформ, необхідних для подальшого руху до членства в ЄС, відзначивши прогрес досягнутий Україною. Ольга Стефанішина наголосила, що український Уряд має чітке бачення того, як повністю реалізувати всі сім кроків, окреслених Єврокомісією.

  «Наразі ми перебуваємо на завершальному етапі реалізації 7 рекомендацій. Тісно співпрацюємо з експертами Єврокомісії, Ради Європи на всіх рівнях для належного впровадження реформ. Ми налаштовані на динамічне та якісне проведення реформ, оскільки розуміємо, що досягнення кожного з визначених критеріїв є життєво важливим не лише для подальшого вступу України до ЄС, але й для прогресу та сталого розвитку країни», - зауважила Ольга Стефанішина.

  Учасники зустрічі обговорили підготовку весняної проміжної оцінки щодо прогресу України та початок перемовин про вступ до ЄС.

  «Сподіваємося, що шведське головування дасть старт ухваленню рішення про початок переговорів з Україною наприкінці цього року. Це є надзвичайно важливим для забезпечення відновлення та відбудови нашої країни вже як майбутнього члена ЄС», - сказала Віце-прем’єр-міністр.

  Також Ольга Стефанішина закликала європейських партнерів допомогти Україні у розвитку спроможностей державного сектору з урахуванням інтенсивного процесу підготовки нашої держави до переговорів про вступ. Зокрема, цього місяця Уряд розпочав процес оцінки українського законодавства, результатом чого стане національна програми адаптації українського законодавча до права ЄС. Міністри висловили підтримку зусиль України та готовність спільно працювати у цьому напрямку.

  Окремо учасники зустрічі обговорили подальші кроки щодо секторальної інтеграції України, лібералізацію торгівлі в довгостроковій перспективі. Міністри підтвердили підтримку України на шляху до повної інтеграції до Внутрішнього ринку Європейського Союзу на період до членства в ЄС.

  «Україна налаштована якнайшвидше стати частиною Внутрішнього ринку ЄС у всіх ключових секторах. Це забезпечить досягнення нашою державою критеріїв членства в цілому», - зазначила Віце-прем’єр-міністр.

  Ольга Стефанішина окремо подякувала міністрам з європейських справ за рішення їхніх країн про виділення 2 млрд євро на закупівлю і доставку артилерійських боєприпасів в Україну. Напередодні відповідну комплексну ініціативу ЄС було погоджено у Брюсселі.

  Віце-прем’єр-міністр висловила сподівання, що подібні засідання Ради із загальних питань за участі України стануть регулярною практикою, зазначивши важливість обміну щодо процесу реформ та кроків, які здійснює Україна для інтеграції до ЄС.