• In English
  • Ольга Стефанішина на полях Генасамблеї ООН: Наш обов’язок забезпечити справедливість для всіх постраждалих під час війни громадян
    Міністерство юстиції України, опубліковано 26 вересня 2024 року о 09:43

    25 вересня, у Нью-Йорку, США, Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції-Міністр юстиції України Ольга Стефанішина взяла участь у заході високого рівня «Жінки, Мир і Лідерство 2024» – «Поєднання міжнародного та локального: Резолюція Ради Безпеки ООН 1325 на місцевому рівні».

    У заході взяли участь доповідачі з держав-членів ООН, громадянського суспільства та ООН, які поділилися своїм досвідом впровадження резолюції “Жінки, мир і безпека” на національному та місцевому рівнях, зокрема шляхом врахування гендерних аспектів у зовнішній політиці.

    У панельному обговоренні спільно з урядовицею взяли участь Міхал Мартін, Міністр закордонних справ і оборони Ірландії; Лотте Мачон, державний секретар з питань розвитку Данії та доктор Вікторія М. Сулімані, генеральний директор і посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ та міжнародного співробітництва Сьєрра-Леоне.

    Ольга Стефанішина подякувала організаторам за можливість обговорити важливі питання щодо становища жінок в умовах війни та представити позицію України на міжнародному рівні.

    «Незважаючи на повномасштабну війну, яка триває понад два роки, ми відзначаємо десятиліття потужного впровадження гендерних ініціатив в Україні», — зазначила урядовиця. Вона підкреслила, що, попри виклики війни, українські жінки мають широкий доступ до можливостей професійного та особистісного розвитку без жодних бар’єрів.

    Ольга Стефанішина нагадала, що Україна стала першою країною у світі, яка ухвалила Національний план дій щодо реалізації резолюції Ради Безпеки ООН «Жінки, мир і безпека» в умовах війни: «Це лідерство України, супроводжується необхідністю вирішувати чисельні виклики, з якими стикаються жінки через війну, розпочату росією в моїй країні».

    Вона також наголосила, що росія продовжує використовувати сексуальне насильство як інструмент війни, і підкреслила важливість державних заходів для підтримки постраждалих.

    «Ми розуміли, що вкрай важливо забезпечити ефективну відповідь на збільшення випадків насильства з боку росіян щодо наших громадян і надати всебічну допомогу постраждалим. Тому, в найкоротші терміни ми вдосконалили законодавство і запровадили дієві механізми реагування, зокрема механізм невідкладних проміжних репарацій», — сказала урядовиця.

    Ольга Стефанішина також підкреслила, що обов'язок України не лише завершити війну, розпочату росією, але й забезпечити справедливість для всіх постраждалих громадян. Вона наголосила, що Україна бореться за своє майбутнє, і водночас за справедливість для тих, хто може потенційно стикнутись з подібними злочинами в майбутньому.

    Захід організовано Міжнародним інститутом миру спільно з Постійним представництвом Ірландії в ООН та Фондом миру Сасакави, у партнерстві з Our Secure Future та Міністром закордонних справ Мексики.