• In English
 • Ольга Стефанішина: ЄС підтвердив прогрес України у виконанні семи рекомендацій Єврокомісії та готовність надати попередню оцінку навесні
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 16 грудня 2022 року о 16:30

  Навесні Європейська Комісія попередньо оцінить прогрес України у виконанні семи рекомендацій, необхідних для початку переговорів щодо членства України в ЄС. 

  Про це йдеться у Висновках щодо процесу розширення Ради ЄС із загальних питань. Відповідне рішення було ухвалене 13 грудня 2022 року на засіданні міністрів країн-членів ЄС. 

  «Це є важливим рішенням для забезпечення високої динаміки процесу європейської інтеграції України, а також підготовки до початку переговорів про членство», – зазначила Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина. 

  У Висновках зазначено, що Рада ЄС бере до уваги наміри Європейської Комісії надати оновлену інформацію щодо прогресу України у виконанні рекомендацій Єврокомісії навесні 2023 року у доповнення (без заподіяння шкоди) до комплексного регулярного звітування про розширення ЄС. 

  Рада відзначила значні зусилля, які Україна продемонструвала для досягнення цілей, визначених у рекомендаціях Єврокомісії щодо статусу кандидата, а також суттєвий прогрес загалом в процесі реформ.

  «Рада вітає реформаторські зусилля України в такі важкі часи та заохочує продовжувати цей шлях», – йдеться у Висновку.

  Також у Висновках передбачено розробку Єврокомісією дорожньої карти щодо наступних кроків для полегшення доступу України до Внутрішнього ринку ЄС, використовуючи весь потенціал Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.