• In English
 • Ольга Стефанішина: Багаторічна підтримка обороноздатності України та вступ до ЄС є найкращими гарантіями для бізнесу
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 29 серпня 2023 року о 15:39

  Багаторічна підтримка обороноздатності України та вступ до ЄС є найкращими гарантіями сталого довгострокового планування бізнесу. Про це зазначила Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина 29 серпня в межах онлайн виступу у дискусії, присвяченій відбудові України, на Європейському Форумі в Альпбаху, що триває в Австрії.

  Участь у заході також взяли: Кароліна Едтштадлер, Міністр у справах ЄС та конституції в уряді Австрії; Тарас Кицмей, співзасновник та член Ради директорів SoftServe; Йоганн Штробль, генеральний директор RBI; Анна Дерев'янко, виконавчий директор Європейської бізнес асоціації.

  Віце-прем'єр-міністр підкреслила, що попри те, що війна руйнує будівлі, заводи, змусила мільйони людей переміститись за кордон, деякі українські та іноземні компанії ні на один день не припиняли працювати в Україні та сприяти її стійкості. «Вони були впевнені, що банківський сектор запрацює на повну, що Уряд продовжить виконувати свої функції, незважаючи на масштаби військової агресії. Це та нова реальність, де доводиться діяти та виконувати свої функції під час повномасштабної війни, приймаючи на себе всі пов’язані з цим ризики».

  Ольга Стефанішина зазначила, що попри виклики війни, країна запустила програми із переміщення бізнесу в більш безпечні райони України і в цьому контексті дуже важливим сьогодні є питання гарантій безпеки.

  «У питанні спроможностей та довгострокового планування діяльності для бізнесу питання гарантій безпеки та багаторічної підтримки обороноздатності України є дуже важливими. І, звичайно, усі ці гарантії безпеки повинні діяти, допоки України не стане членом НАТО. Друге дуже важливе питання, яке також є свого роду бізнес-гарантією, це процес приєднання України до Європейського Союзу», – сказала Віце-прем'єр-міністр.

  Ольга Стефанішина зазначила, що держава наразі забезпечує всі необхідні політичні реформи та перетворення, для прозорого, сталого розвитку країни та підготовки як до вступу до Євросоюзу, так і повоєнного відновлення країни.

  «Для нас життєво важливо, щоб повоєнна відбудова базувалась саме на процесі вступу в ЄС з необхідними для нас ресурсами. Для інших країн, які були в процесі приєднання, цей процес був періодом, коли було залучено найбільшу кількість інвестицій. Ми свідомі того, що для України це набагато складніше, адже у нас все ще триває війна. Тому, потрібно віднайти модель як інвестувати в країну, яка попри війну, відкрита до інвестицій та потребує більш активного залучення іноземних компаній, зокрема щоб забезпечити стале відновлення», – підкреслила Віце-прем'єр-міністр.

  Вона зауважила, що сьогодні європейські партнери повинні виходити за межі традиційних підходів, особливо, коли йдеться про те, щоб бути частиною нової хвилі еволюції європейського проекту як такого.

  «Кожен, хто візьме на себе цей ризик і ухвалить рішення підтримати нас економічно зараз, спрямувавши інвестиції в Україну, безумовно, виграє від цього в майбутньому. Український Уряд, який, незалежно від масштабів та розмаху війни, продовжує працювати завдяки повністю функціональним інституціям, а також українському бізнесу та потужному громадянському суспільству, може дати дуже конкретну гарантію цьому», – зазначила Ольга Стефанішина.

  Водночас, Віце-прем'єр-міністр зауважила, що, коли у іноземних компаній виникають питання, як працювати в Україні сьогодні, їм слід звертатися до українського бізнесу, який може надати усі можливі поради та пропозиції для функціонування в країні, попри війну.

  Довідково 

  European Forum Alpbach (EFA) – щорічний форум, що відбувається в австрійському місті Альпбах. ЄФА був започаткований після Другої світової війни з метою побудови сильної, об’єднаної Європи.