• In English
 • Ольга Стефанішина обговорила з Єврокомісаром Янезом Ленарчічем ситуацію на кордонах із Білоруссю
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 18 листопада 2021 року о 18:43

  Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час робочого візиту до Брюсселя обговорила з Комісаром ЄС з кризового менеджменту Янезом Ленарчічем загрози регіональній стабільності, які несе міграційна криза, спровокована Білоруссю на кордоні з ЄС.

  У цьому контексті Віце-прем'єр-міністр поінформувала про безпекову ситуацію на українсько-білоруському кордоні та заходи, які вживає Україна. Сторони домовились про активізацію Механізму цивільного захисту ЄС з метою попередження надзвичайних ситуацій, що можуть виникнути на кордоні України та Білорусі.

  «Сьогодні Україна та ЄС зіштовхуються з низкою серйозних викликів, які створені східними сусідами. Вони носять відверто військовий характер або ж є замаскованими гібридними загрозами. На жаль, ці країни використовують людей як інструмент для досягнення своїх геополітичних цілей. Так само, як і роздування цін на газ не має нічого спільного з ситуацією на ринку – це відверта геополітика. ЄС слід протидіяти цим провокаціям і розбудовувати потужну систему стійкості до таких викликів», – наголосила Ольга Стефанішина.

  Зі свого боку Комісар ЄС з кризового менеджменту Янез Ленарчіч зазначив, що газова криза лише прискорить перехід Європи від викопного на альтернативні види палива.

  Також учасники зустрічі обговорили гуманітарну ситуацію на Донбасі, зокрема проблеми, з якими стикаються українці, які проживають на окупованих територіях.

  Ольга Стефанішина обговорила з Єврокомісаром Янезом Ленарчічем ситуацію на кордонах із Білоруссю Ольга Стефанішина обговорила з Єврокомісаром Янезом Ленарчічем ситуацію на кордонах із Білоруссю