• In English
 • Ольга Стефанішина зустрілася з Генеральним секретарем Ради Європи Марією Пейчинович-Бурич
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 05 листопада 2021 року о 12:35

  4 листопада Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина провела зустріч з Генеральним секретарем Ради Європи Марією Пейчинович-Бурич. Вони обговорили кроки України на шляху досягнення гендерної рівності та протидії домашньому насильству, питання ратифікації Стамбульської Конвенції, а також захист прав внутрішньо переміщених осіб.

  «Україна демонструє значний прогрес у питаннях боротьби з домашнім насильством, а також насильством за ознакою статі. Цього вдалося досягти завдяки увазі до проблеми на найвищому політичному рівні», – сказала Ольга Стефанішина.

  Урядовець відзначила, що Указ Президента «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства» заклав важливу основу для планування заходів щодо захисту прав та інтересів осіб, постраждалих від насильства.

  Також Уряд затвердив Державну програму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі до 2025 року, яка передбачає проведення ряду заходів із виховання ненасильницької поведінки серед населення.

  «Цьогоріч Уряд вперше виділив фінансування для кожного регіону на створення необхідних притулків, денних центрів та кризових кімнат. Це важливо, бо тепер і маленькі українські міста матимуть більше можливостей для захисту своїх мешканців від домашнього насильства», – додала Ольга Стефанішина.

  Генеральний секретар Ради Європи високо оцінила успіхи України на шляху боротьби з насильством, включаючи домашнє насильство, і запевнила Віце-прем’єр-міністра в подальшій тісній співпраці з Україною для боротьби з проявами будь-яких форм насильства.

  Ольга Стефанішина звернула увагу на новий напрямок для спільних зусиль – це безпекові ризики та загрози порушення прав людини, які несе зміна клімату. Учасники зустрічі погодилися у важливості підвищеної уваги до цього питання, яке набуває особливого значення у контексті глобальних зусиль у боротьбі зі зміною клімату.

  Ольга Стефанішина підкреслила важливість для України питання ратифікації Стамбульської Конвенції. Зокрема, Віце-прем’єр-міністр та Генеральний секретар Ради Європи розглянули майбутні комунікаційні кроки на цьому шляху.

  Також Віце-прем'єр-міністр відзначила брак міжнародно-правової бази для захисту прав внутрішньо-переміщених осіб (ВПО) для вирішення правових наслідків, які виникають під час масового переміщення великої кількості осіб. Україна запропонувала створити міжнародну групу, яка б працювала над вдосконаленням захисту прав ВПО. До підготовки методичних рекомендацій міг би залучатися досвід України, Грузії та інших країн.