• In English
 • Ольга Стефанішина закликала експертну спільноту країн ЄС об’єднати зусилля для адвокації надання Україні статусу кандидата у члени ЄС вже наприкінці червня
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 01 червня 2022 року о 20:15

  Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина закликала експертну спільноту країн ЄС об’єднати зусилля для адвокації надання Україні статусу кандидата у члени ЄС вже наприкінці червня.

  Про це йшлося під час онлайн-звернення Віце-прем’єр-міністра до учасників щорічної дискусії CEPS Ideas Lab 2022 – інтелектуального форуму для стратегічних обговорень викликів, з якими стикається ЄС.

  Ключові меседжі урядовця:

  - Надання Україні статусу кандидата в червні є найбільшим стратегічним рішенням, яке може прокласти шлях до більш сильної та об'єднаної Європи.

  - Повномасштабна війна в Україні, яка розпочалася 24 лютого показала, що завдяки нашій єдності, силі та відданості спільним цінностям, демократія може перемогти.

  - Більшість громадян країн Євросоюзу підтримують членство України в ЄС та відчувають, що Україна належить до європейської сім’ї. Крім того, більшість парламентарів, які представляють ці країни, також підтримують європейський шлях України.

  - Рішення про надання Україні статусу кандидата – це історичне вікно можливостей. Важливо, щоб лідери країн Євросоюзу почули голоси своїх націй, відчули історичний момент і уникнули двозначності та помилок, які були допущені за минуле десятиліття.

  - Україну «годували» великою кількістю політичних обіцянок, які так і не були виконані: від Будапешту, коли ми підписали меморандум про без’ядерний статус до Бухареста, коли нам обіцяли членство в НАТО. Ми не хочемо, щоб європейські лідери повторювали помилки минулого. Відтак, виконуючи обіцянку Версальського саміту, наступним юридичним кроком має стати надання Україні статусу кандидата.

  - Важливо також, аби в той час, коли Україна своїм опором та відданістю європейським цінностям оберігає мирне небо над столицями ЄС, політичні лідери не відступали від цих цінностей, і ми не чули про те, що ми не повинні дратувати Росію.

  - Сьогодні час не для лідерів думок, а для лідерів дій, аби ухвалити по справжньому серйозні рішення.

  Довідково

  Ideas Lab – це щорічна ключова брюссельська подія з питань політики Європейського Союзу. Метою Ideas Lab є забезпечення обміну інформацією щодо нагальних проблем ЄС.