• In English
 • Ольга Стефанішина: Євроінтеграція 2.0 допоможе збільшити додану вартість українського експорту
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 31 липня 2020 року о 10:50

  Україна розраховує, що завдяки Угоді АСАА, відомій як «промисловий безвіз», Україна може збільшити експорт готової промислової продукції до Європейського Союзу. Про це повідомила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина в ефірі «ОбозревательТВ».

  «Коли компанія експортує сировину, то має проходити кілька ступенів сертифікації. А якщо виробляє готову продукцію під один з технічних регламентів, то фактично отримує на неї «безвіз». Після укладання Угоди АСАА, отримавши український сертифікат, виробник може без додаткових сертифікатів експортувати свою продукцію в ЄС. Це стимул виготовляти не лише комплектуючі, а готовий продукт, тобто з вищою доданою вартістю», – пояснила Ольга Стефанішина.

  Віце-прем’єр-міністр також зазначила, що Україна розраховує на зменшення до нуля торговельних квот у рамках Угоди про асоціацію.

  “Ніхто не міг уявити, що за 5 років Україна увійде до п’ятірки країн-лідерів експортерів, наприклад, томатів і меду до ЄС. Зараз цей шалений стрибок в експорті дає нам сильну переговорну позицію, щоб обсяг квоти можна було переглядати. Але я наполягаю на тому, щоб великий експорт товарів не обмежувався тарифною квотою, а йшов з нульовою ставкою», – пояснила Ольга Стефанішина.