• In English
 • Ольга Стефанішина: Уряд готує амбітне засідання Ради асоціації Україна-ЄС у грудні 2020 року
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 21 жовтня 2020 року о 18:47

  Україна готова вийти на Раду асоціації в грудні цього року з чітким розумінням щодо модернізації Угоди про асоціацію з ЄС. Від січня 2021 року є можливість розпочати процес оновлення умов торгівлі, додатків до Угоди про асоціацію, а також провести оцінку можливостей подальшого поглиблення політичної асоціації та економічної інтеграції України з Євросоюзом.

  На цьому наголосила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час установчого засідання Комісії з питань координації виконання Угоди про асоціацію.

  «За 5 з 10 років, на які розрахована Угода про асоціацію, Україна фактично виконала 47% зобов’язань. Майже по всіх сферах, які охоплює Угода, у нас системні зміни. Лише за останній рік Парламент схвалив більше двох десятків системних змін до законодавства. Тепер Уряд може концентрувати зусилля на впровадженні цих законів, досягати домовленостей з Європейським Союзом щодо взаємного доступу на ринок, починати офіційні переговори про укладання Угоди про «промисловий безвіз», наполягати на отриманні режиму внутрішнього ринку для цифрових та інших послуг», – зазначила Ольга Стефанішина.

  Віце-прем’єр-міністр повідомила, що Уряд і Парламент домовилися про законодавчі пріоритети у сфері євроінтеграції. Йдеться про понад 30 євроінтеграційних законопроектів, які прискорюють виконання Угоди про асоціацію. Серед них проекти у сфері енергетики, транспорту, торгівлі, «зеленого курсу» тощо.

  Кабінет Міністрів планує внести відповідні законопроекти на розгляд Парламенту до кінця року. Учасники зустрічі також домовились про започаткування у Парламенті Днів ЄС, коли у Верховній Раді розглядатимуться суто євроінтеграційні законопроекти.

  «Завдяки злагодженій роботі Уряду і Парламенту, а також зоні вільної торгівлі з ЄС, Україна є повноправним учасником європейської політики щодо «зеленої» економіки. За ініціативи Прем’єр-міністра Уряд вже спрямував листа, де ми представили бачення України в розвитку Європейського Союзу на наступне десятиліття. Наше місце в цьому процесі є достатньо потужним, як у країни, економічні інтереси якої мають враховуватись на всіх етапах формування політик ЄС», – зазначила Ольга Стефанішина.

  Довідково 

  Комісія з питань координації виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС - тимчасовий консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України для координації дій органів виконавчої влади щодо виконання Угоди про асоціацію, створений постановою Кабінету Міністрів України 2 вересня 2020 року.

  До складу Комісії входять 28 посадовців з Уряду, Парламенту, Офісу Президента та Представник України при Європейському Союзі.

  Серед завдань Комісії - аналіз стану  виконання  Угоди про асоціацію з ЄС, підготовка пропозицій із залученням ключових учасників, вдосконалення законодавства в сфері євроінтеграції, координація дій органів виконавчої влади для діалогу зі стороною ЄС, а також на рівні двосторонніх органів асоціації між Україною та ЄС.