• In English
 • Ольга Стефанішина: Україна точно стане членом ЄС – це питання часу
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 15 липня 2020 року о 12:21

  15 липня Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина долучилася до обговорення звіту про прогрес впровадження Україною європейських норм у 2014-2019 рр. та стратегічні пріоритети Уряду України у напрямку політичної асоціації та економічної інтеграції Україна-ЄС.

  “Між Україною та ЄС дуже високий рівень політичного діалогу. Є розуміння того, що Україна добре рухається шляхом реформ. Ми формуємо Дорожню карту з понад 60 євроінтеграційних законів, які в пріоритеті для ухвалення Парламентом вже цієї осені. Це колосальна робота, але запевняю: Україна юридично і технічно готова стати частиною європейської системи, тобто Україна точно стане членом ЄС – це лише питання часу", - запевнила Ольга Стефанішина.

  Віце-прем’єр-міністр підкреслила, що Угода дозволяє у 2021 році здійснити всебічний огляд досягнення цілей, щоб закріпити досягнення і сформулювати оновлені пріоритети. Усі процеси в ЄС і в Україні перебувають у русі, змінюється законодавство ЄС. Ці зміни важливі при оцінці наших здобутків і постановці нових спільних задач та пріоритетів.

  "Важливо, щоб при підготовці концепції оновлення Угоди були враховані потреби українського бізнесу, які стануть основою переговорної позиції щодо Угоди. До кінця липня цього року розпочнуться систематичні консультації з українськими підприємцями, які стануть основою переговорної позиції України щодо Угоди та частиною амбітних планів України на Саміт у жовтні цього року", - додала Віце-прем'єр-міністр.

  Ольга Стефанішина нагадала, що Президент та Прем’єр-міністр заявили про чітку політичну позицію – Саміт Україна-ЄС у жовтні має принести конкретні результати.

  "Готується низка взаємовигідних ініціатив, які зроблять Україну та ЄС ще ближчими. Маємо пропозиції щодо інтеграції в єдиний цифровий ринок, прийняття України в мережу регуляторів електричної енергії. Розраховуємо на підписання Угоди про спільний авіаційний простір і початок місії у рамках так званого "промислового безвізу"  або угоди АСАА після оцінки відповідності нашого законодавства. Відповідні питання я уже обговорила з представниками Єврокомісії у Брюсселі під час свого візиту до інституцій ЄС минулого тижня”, - повідомила Віце-прем’єр-міністр.

  Довідково

  Звіт “Україна та Угода про асоціацію. Моніторинг виконання за 2014-2019 роки” підготовлений Українським центром європейської політики за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні та в рамках ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд “Відродження” у партнерстві з Ініціативою “Відкрите суспільство для Європи” (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні. Повний запис прес-конференції дивіться за посиланням: bit.ly/3fwAKNw.

  Ольга Стефанішина: Україна точно стане членом ЄС – це питання часу