• In English
 • Ольга Стефанішина: Україна прагне долучитися до аналітичного процесу NATO reflection process для формування Стратегічної концепції НАТО-2030
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 31 липня 2020 року о 17:09

  Сьогодні, 31 липня, Ольга Стефанішина, Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України провела нараду з провідними експертами, які опікуються питаннями євроатлантичної інтеграції України. У рамках обговорення Віце-прем'єр-міністр підкреслила важливість залучення України до участі в аналітичному процесі формування Статегічної концепції НАТО-2030 (NATO reflection process).

  “В рамках мого візиту до Брюсселю ми з паном Столтенбергом та іншими колегами у штаб-квартирі НАТО обговорили важливість залучення України до аналітичного процесу, який стане основою для формування стратегічної концепції НАТО-2030. Україна є тією силою, яка може суттєво посилити євроатлантичну безпеку завдяки своєму практичному досвіду, вже наявним спроможностям у сфері безпеки і оборони, готовності до трансформації та партнерства у регіонах поза власними кордонами”, - повідомила Ольга Стефанішина.

  Віце-прем'єр-міністр підкреслила важливість наповнення практичним змістом Партнерства розширених можливостей НАТО, а також ефективної реалізації річних національних програм під егідою Комісії Україна-НАТО.

  “Ми вдячні всім громадським організаціям, які протягом багатьох років просували у суспільстві європейські і євроатлантичні цінності та ідею членства України в ЄС і НАТО. Треба продовжувати цю роботу разом, бо нашим головним завданням залишається досягнення відповідності критеріям членства в НАТО. Тому ми приділяємо підвищену увагу Річній національній програмі, яка дозволяє зробити реформи, що наближують Україну до членства в НАТО, планомірними, цілеспрямованими і зорієнтованими на конкретний результат”, - підкреслила Віце-прем'єр-міністр.

  Ольга Стефанішина додала, що серед важливих завдань є формування експертної платформи з питань євроатлантичної інтеграції, щоб налагодити ефективну регулярну співпрацю між експертною спільнотою та Урядом для аналітичного посилення нашого руху до НАТО. 

  “Серед спільних важливих завдань я бачу створення спеціальної цифрової платформи для моніторингу процесу виконання завдань щодо інтеграції України до НАТО. Це може бути щось подібне на “Пульс Угоди” або інший формат, головне - щоб усі органи влади і суспільство могли бачити прогрес виконання завдань у цьому напрямку”, - підкреслила Ольга Стефанішина.