• In English
 • Ольга Стефанішина: Україна першою офіційно започатковує діалог з ЄС щодо залучення до Європейського зеленого курсу
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 10 листопада 2020 року о 15:39

  Залучення України до формування Європейського зеленого курсу на ранніх етапах, а також участь у пов'язаних із ним міжнародних Альянсах відкриють для країни та бізнесу можливість стати важливим гравцем у новій економічній парадигмі Європейського Союзу. Водночас це дозволить Уряду донести застереження українського бізнесу до партнерів з ЄС та реагувати на труднощі нашої економіки на шляху до зеленого переходу. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час публічної дискусії «Європейський зелений курс та виклики декарбонізації».

  «Сьогодні Україна є єдиною країною, яка офіційно започатковує діалог з ЄС щодо залучення до Європейського зеленого курсу, і цей діалог вже має певні результати. Зокрема, Україна стала учасницею консультацій щодо Механізму прикордонного вуглецевого коригування – ініціативи Єврокомісії щодо оподаткування  неекологічної продукції, що постачається на ринки ЄС. З самого початку ми також заявили, що Європейський зелений курс є частиною Угоди про асоціацію і, окрім того, є частиною наших спільних зобов’язань у рамках зони вільної торгівлі з ЄС. І зараз ми вже бачимо, що для третіх країн, які мають схожий формат відносин, може застосовуватись індивідуальний підхід у політиці прикордонного податку», – сказала Ольга Стефанішина.

  За її словами, найкращим механізмом долучення України до Європейського зеленого курсу стала би участь у розробці європейського законодавства ще на ранніх етапах у статусі спостерігача комітетів, які готують акти ЄС.

  Віце-прем'єр-міністр також зазначила, що одним з економічних пріоритетів є долучення України до Альянсів, які створюються на основі Європейського зеленого курсу. Серед них – «водневий» Альянс, «батарейковий» Альянс, «промисловий» Альянс, Альянс «екологічних ініціатив». Це може стати новою проривною точкою для України та українського бізнесу.

  «У деякому сенсі – це нова політика щодо третіх країн, оскільки тут немає особливої прив'язки до кордонів. Головна ціль – створити нові ланцюжки постачання, переорієнтувати виробництво. Сьогодні по кожному з Альянсів Україна розглядається як пріоритетна країна. У цьому питанні також дуже важлива роль бізнесу, оскільки Альянси не обмежені участю державних інституцій – до них можуть приєднатися великі корпорації, компанії та асоціації. І зараз найкращий час, щоб долучитись до цих ініціатив, проводити консультації та переговори», – сказала Ольга Стефанішина.  

  Резюмуючи, Віце-прем’єр-міністр зазначила, що правильно розбудована дорожня карта участі України у Європейському зеленому курсі сприятиме просуванню цієї політики не тільки на рівні держави, а й зацікавленого бізнесу.